Izjemni Fak znova na stopničkah

Getty Images

Jakov Fak je v Hochfilznu potrdil odlično formo in še na drugi tekmi zapored končal na stopničkah. Fak je na sprinterski preizkušnji zasedel tretje mesto, zmage se je veselil Norvežan Johannes Thingnes Boe, Francoz Martin Fourcade pa je končal na drugem mestu.

Jakov Fak je na sprinterski preizkušnji svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu s tretjim mestom še drugič zapored stopil na oder za zmagovalce, njegov uspeh pa sta s točkami dopolnila Klemen Bauer in Miha Dovžan.

S številko 3 je tekmo za Slovenijo odprl Miha Dovžan, ki je opravil popoln prvi strelski nastop v leže in napovedal nov zelo dober dan naše reprezentance. Klemen Bauer je s številko 25 žal zgrešil en strel, a je bil hiter v smučini in je bil po prvem streljanju še vedno okrog štiridesetega mesta. Nato je s številko 33 v smučino šel še Jakov Fak, naš prvi adut. Prve štiri tarče je pokril hitro, nato pa je nekaj časa izkušeno počakal in pokril še peto. Nekaj sekund je izgubil, a manj, kot če bi tekel dodaten kazenski krog. Mitja Drinovec je v ležečem položaju dvakrat ustrelil mimo.

Na drugi postaji je Dovžan en strel poslal mimo, a je bil odličen v smučini in si je še pred prihodom vseh tekmovalcev v cilj že zagotovil nastop na zasledovalni tekmi, dobro pa mu je kazalo tudi v lovu za točkami svetovnega pokala. Bauer je v stoje opravil popoln strelski nastop, kar ga je popeljalo na rob deseterice, enako pa je storil tudi Fak. Odlično streljanje in sijajen tek sta ga dvignila na oder za zmagovalce. Po drugem streljanju je zaostajal le za Johannesom T. Boejem in Martinom Fourcadom. Drinovec je bil v drugo prav tako brez napake in si je utrl pot na zasledovalno tekmo.

Štirje Slovenci skupaj zgrešili samo tri strele
V cilj 10 km preizkušnje je Fak prišel z najboljšim časom, ki pa ga je hitro za 35 sekund popravil Boe, nato ga je prehitel za 23 sekund še Fourcade, to pa je bilo tudi vse in naš biatlonec se je lahko po vsega petih dneh veselil novih stopničk v tej sezoni s tretjim mestom! Zelo lepo sta uspeh dopolnila Bauer na končnem 22., Dovžan na 40., Drinovec pa je v zadnjem krogu precej izgubil in je končal na 70. mestu. Glavni trener naših biatloncev, Tomaš Kos, že dolgo ni bil tako zadovoljen ne samo s posamičnim, kot tudi z ekipnim nastopom naših: “Jaka je danes naredil vse 100 %. Manjši zastoj je imel le pri streljanju v leže, ko je malce čakal na zadnji strel in tam je mogoče izgubil kakšno sekundo, ampak strel je zadel in načeloma je s tem pridobil. Nova odlična tekma zanj. Klemen je naredil tisto, česar je sposoben. Škoda tiste napake v leže. Zadnji strel je bil verjetno ustreljen malo prehitro. Me pa zelo veseli, da se je znašel v stoječem položaju, ker je zanj to stvar, ki ga včasih ovira. Smo zadovoljni, kljub temu, saj ima dobro izhodišče za jutrišnjo zasledovalno tekmo. Pohvaliti pa moram tudi mlada Miho in Mitja. Pohvaliti moram tudi servis, ker smo znova imeli ene izmed boljših smuči na progi. Vse se je poklopilo.”

V skupnem seštevku svetovnega pokala se je Fak prebil na tretje mesto.

Prve točke za Erženovo
V ženski konkurenci je bila najhitrejša Belorusinja Darja Domračeva brez zgrešenga strela, Slovakinja Andreja Kuzmina je bila druga, Italijanka Dorothea Wierer pa tretja. Anja Eržen je osvojila 38. mesto in prišla do prvih treh točk svetovnega pokala v sezoni, mlada Urška Poje je končala na 66. mestu. (vir: sloski.si)