V idilični Planici dve naši med petnajsterico

Twitter

Planiški tekaški praznik v klasičnem sprintu sta z zmagami začinila najboljša sprinterja te sezone, Švedinja Stina Nilsson in Norvežan Johannes Hösflot Kläbo, zelo lepe dosežke pa so vpisali tudi naši predstavniki, saj jih je kar pet osvojilo nove točke svetovnega pokala.

Idilična podoba Planice je po dveh letih znova pozdravila najboljše tekače in tekačice na smučeh, ki so se danes pomerili na klasičnem sprintu na 1,4 oz. na 1,6 km progi. V ženskih izločilnih bojih smo imeli štiri predstavnice, preboj med najboljše je uspel tudi Janezu Lampiču v moški konkurenci. Kot prva je pred domačimi navijači v smučino v prvi četrtfinalni skupini stopila Nika Razinger, ki je v kvalifikacijah zasedla 24. mesto. Preboj v polfinale ji pričakovano ni uspel, zasedla je 6. mesto v skupini, kjer je bila najhitrejša Švedinja Stina Nilsson, naprej pa so se zaradi hitrega časa prebile tri tekmovalke. V tretji četrtfinalni skupini je tekla Alenka Čebašek, 27. v kvalifikacijah. Žal se tudi njej ni izšlo z napadom na polfinale, osvojila je peto mesto v skupini, kjer je zmagala Švedinja Hana Falk.

V četrti četrtfinalni skupini je tekla Anamarija Lampič, peta v kvalifikacijah. Žal je v ciljnem sprintu izenačene skupine zaostala za prvima mestoma, ki sta vodili v polfinale in je tako morala priznati premoč Norvežanki Mari Eide in Švicarki Laurien van der Graaff. Kot zadnja je v smučino stopila še Katja Višnar, ki je v peti četrtfinalni skupini prav tako osvojila tretje mesto, za polfinalom je kljub dobremu času skupine zaostala za eno sekundo. V skupini sta jo premagali Heidi Weng in Anna Dyvik s Švedske.

Naš edini moški predstavnik v izločilnih bojih in pri točkah svetovnega pokala je bil Janez Lampič, ki je v tretji četrtfinalni skupini pričakovano zasedel 6. mesto, potem ko se je dobro boril ob boku močnih konkurentov. Zmagal je Norvežan Sondre Turvoll Fossu.

V finalnem boju najboljše šesterice smo v ženski konkurenci spremljali boj treh Norvežank, dveh Švedinj in Američanke Jessice Diggins. A Stina Nilsson, najbolša sprinterka te sezone, ni dovolila presenečenja, na ciljno ravnino je prišla že z lepo prednostjo pred tekmicami in je vpisala novo zmago v tej sezoni. Drugo in tretje mesto sta osvojili Norvežanki Kathrine Rolsted Harsem, sicer najhitrejša v kvalifikacijah, tretja pa je bila Maiken Caspersen Falla. Najboljša slovenska uvrstitev je na koncu 13. mesto Lampičeve, tik za njo je končala Višnarjeva, Čebaškova je točke osvojila na 25., Razingarjeva pa na 29. mestu.

Tudi v velikem finalu moških presenečenj ni bilo. Drugi planiški zmagovalec je suvereno postal Norvežan Johannes Hösflot Kläbo, ki se je že na polovici proge odlepil od konkurence in v cilj prišel pred rojakom Emilom Iversenom, tretji pa je bil Šved Teodor Peterson. Katja VišLampič je najboljšo slovensko moško uvrstitev na domačih tleh vpisal z 29. mestom.