Faka in Bauerja dva strela verjetno stala kolajne

Getty Images

Dva zgrešena strela sta Jakova Faka in Klemna Bauerja izločila iz boja za vrhunsko uvrstitev na olimpijski šprinterski preizkušnji biatloncev v Pjongčangu.

Zlato je z vsemi desetimi zadetki osvojil Nemec Arnd Peiffer. Drugi je bil presenetljivo Čeh Michal Krčmar (+4,4), ki je bil na strelišču prav tako brezhiben. Bron si je pritekel Italijan Dominik Windisch (+7,7).

Fak in Bauer sta tekmo končala praktično z identičnim zaostankom slabe minute ter sta zasedla 23. oziroma 26. mesto. Naš najboljši biatlonec tekoče zime si je močno otežil delo z zgrešenim strelom na prvem strelskem nastopu. Za vodilnim je zaostajal 40 sekund, a je bil kljub temu še v igri za odlično uvrstitev. Ko je pustil nepokrito še eno tarčo v streljanju stoje, so šle sanje o medalji po gobe.

Bauer je začel odlično in bil z ničlo po prvem strelskem nastopu na 12. mestu z zaostankom 16 sekund. Stoje je zgrešil dvakrat. Na zasledovalno tekmo se je z 53. mestom uvrstil Miha Dovžan, prepočasen pa je bil Mitja Drinovec, ki je zasedel 72. mesto.

V zelo vetrovnih razmerah so se bolj slabo znašli glavni favoriti za zmago. Martin Fourcade in brata Boe, ki so dobili vse tekme v letošnji sezoni svetovnega pokala, sprint zaključujejo dolgih nosov.

Francoz je že na prvem strelskem nastopu zgrešil trikrat in končal na osmem mestu. Še slabše je šlo Norvežanoma, ki sta končala izven deseterice. Tarjei je pustil nepokriti dve tarči in bil 13. (+33,7), Johannes Thingnes pa štiri in je zasedel šele 31. mesto (+1:12,7).