Flisar ostaja brez olimpijske medalje

Getty Images

Filip Flisar je tudi na tretjih olimpijskih igrah v karieri ostal brez finala. Znova se je uvrstil v mali finale, na koncu je zasedel sedmo mesto.

Olimpijske sanje o medalji so se za Filipa Flisarja še enkrat končale v polfinalu. S tem se je ponovila zgodba iz Vancouvra (osmo mesto) in Sočija (šesto mesto). Tokrat je zlato osvojil Kanadčan Brady Leman, drugi je bil Švicar Marc Bischofberger, tretji pa Rus Sergej Ridzik.

Flisar je v kvalifikacijah, v katerih je dosegel peti čas, potrdil dobro dnevno formo, zgodba pa se je ponovila tudi v osmini finala, ko je po odličnem štartu vodil vse do cilja. Odličen štart je ponovil v četrtfinalu, ko ga je v zadnji četrtini proge prehitel Švicar Armin Niederer, tako da se je 30-letni Mariborčan v polfinale prebil z drugim mestom.

V svoji polfinalni skupini je imel Flisar kar nekaj težev z ravnotežjem in iskanjem najboljše linije. Večji del proge je vozil na tretjem mestu, v cilj pa prišel kot četrti. V malem finalu se je zgodba ponovila, Mariborčan pa je tretje mesto zadržal vse do ciljne črte, kar je pomenilo končno sedmo mesto.

Flisar je po tekmi za RTV Slovenija povedal: “Razočaran nisem. Bi bil, če ne bi dal od sebe vsega, kar sem znal in kar sem lahko. Hkrati tudi, če ne bi štiri leta krvavo delal, toliko treniral in skupaj z ekipo naredil v zadnjih dneh vse, kar sem lahko. Potem bi bil razočaran, tako pa sem žalosten. Ciljal sem visoko, vrhunsko sem bil pripravljen in dobro sem smučal, a to je smučarski kros, kjer včasih gre, včasih pa pač ne. Rezultat je dober, nisem pa na to ciljal, saj sem sem prišel po zmago. Potem je jasno, da najprej pride do izraza ta emocija žalosti, toda je, kar je. Spremeniti ne morem ničesar in treba se je sprijazniti. Če bom žalosten še dva meseca, mi ne bo prav nič pomagalo.

Na olimpijskih igrah je sodelovalo le 32 najboljših tekmovalcev, zato so kvalifikacije služile le za določitev skupin v osmini finala. V prvem delu bojev na izločanje smo videli kar nekaj hudih padcev, zaradi katerih so zdravniško pomoč potrebovali Francoz Terence Tchiknavorian, Avstrijec Christoph Wahrstötter in Kanadčan Christopher Delbosco.