Nova uvrstitev Čebaškove med najboljšo dvajseterico

SZS

Po sprinterskih bojih včeraj so se tekačice in tekači na smučeh v Davosu danes pomerili še na razdalji v prosti tehniki.

Na 10 km preizkušnji je v ženski konkurenci od slovenske trojice točke znova osvojila Alenka Čebašek. Po polovici preizkušnje je imela 15. čas, v cilj pa je pritekla s 17. časom in je tako znova poskrbela za lep rezultat v letošnji sezoni. Za zmagovalko Therese Johaug je zaostala za minuto in 41 sekund, za petim mestom denimo le 40 sekund. Mlada Eva Urevc je z zaostankom 2 minut in 26 sekund zasedla 42. mesto, Anamarija Lampič pa je zaostala tri minute in je zasedla 52. mesto.

Norvežanka je premagala rojakinjo Ingvild Flugstad Oestberg za12,1 sekundo in za 19,2 sekunde Finko Kristo Parmakoski na tretjem.