Štafetno zlato Nemkam, Slovenija na 17. mestu

Getty Images

V Hochfilznu se je nadaljevalo 49. svetovno prvenstvo v biatlonu. Danes je bila na sporedu ženska štafeta. Slovenske barve so branile Teja Gregorin, Anja Eržen, Urška Poje in Polona Klemenčič, ki so pritekle in pristreljale 17. mesto.

Zlato je šlo torej v Nemčijo (Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand in Laura Dahlmeier), srebro v Ukrajino, bron pa v Francijo. Nehvaležno četrto mesto so osvojile Čehinje, Slovenija pa je končala na 17. mestu, 6minut in 9 sekund za Nemkami.

Povsem so pogorele Rusinje in branilke naslova Norvežanke, ki so končale šele na 10. oz. 11. mestu.

Trener slovenskih biatlonk Tomaš Kos je pozitivno ocenil nastop ženske štafete: ”Moramo biti zadovoljni. Cilj je bil, da pride tudi zadnja tekmovalka v cilj in to nam je uspelo. Anja je naredila svoje. Pomembno je, da se je rešila ni šla v kazenski krog v stoječem položaju. Pohvaliti moram tudi mladinki, ki sta naredili tisto, kar smo od njiju pričakovali. To je najbolj pomembno.” O predstavi Teje Gregorin pa je dejal: ”V tekmo je šla brez taktiziranja. Je dobro razpoloženo in je odtekla tako kot je treba. Jutri ima dan počitka. V stanju kakršnem je, ni težav, da bi bilo zaradi štafete kaj narobe za nedeljsko preizkušnjo.

Zaradi novozapadlega snega je bila smučina nekoliko počasnejša, ampak načeloma so bile razmere za vse enake. Po drugi strani menim, da smo imeli danes spet odlične smuči,” pa je Kos še enkrat več pohvalil delo servisne službe.

Jutri štafetna preizkušnja čaka še biatlonce, prvenstvo pa bosta sklenili tekmami s skupinskim štartom v nedeljo.