Rusi slavili v štafetni preizkušnji, Nemci brez kolajne

Getty Images

Predzadnji dan SP v biatlonu je bila na sporedu moška štafetna tekma na 4 x 7,5 kilometra. Slovensko štafeto so sestavljali Miha Dovžan, Klemen Bauer, Rok Tršan in Lenart Oblak, ki so s 14 popravami končali na 18. mestu.

Ruski biatlonci so na svetovnem prvenstvu v Hochfilznu prvič po letu 2008 osvojili zlato kolajno v štafeti. Drugi so bili Francozi, tretji pa Avstrijci. Največje presenečenje štafetne preizkušnje je neuspeh nemške reprezentance, ki je ostala brez kolajne, slabe volje pa bodo tudi Norvežani, ki so bili šele osmi.

Aleksej Volkov, Maksim Cvetkov, Anton Babikov in Anton Šipulin so imeli pred Francozi, pri katerih je zadnji nastopil najboljši biatlonec sezone Martin Fourcade, 5,8 sekunde prednosti. Avstrijci, ki so osvojili prvo medaljo na domačem prvenstvu, so zaostali 20,1 sekunde, Nemci pa pol minute.

Jutri bosta na sporedu še preizkušnji s skupinskim štartom. Med trideseterico najboljših bosta tudi Teja Gregorin in Klemen Bauer.