Vse Slovenske sprinterke obstale v četrtfinalu

sloski.si

S sprintersko preizkušnjo v prosti tehniki se svetovno prvenstvo začenja tudi za tekače in tekačice na smučeh. V kvalifikacijah pred popoldanskimi izločilnimi boji so bile uspešne vse štiri Slovenke, a jim je na naslednji stopnički spodrsnilo.

Odlično je tekla Katja Višnar, ki je s časom 3:05,56 na 1,4 km dolgi progi le za 2,42 sekunde zaostala za zmagovalko kvalifikacij, Norvežanko Maiken Caspersen Falla, zasedla je tretje mesto. Zanesljiva je bila tudi bronasta s Sočija, Vesna Fabjan, ki je s 3:10,11 osvojila 16. mesto, nedaleč za njo je na 18. mestu s 3:10,46 končala Alenka Čebašek. Mejo za uvrstitev v izločilne boje je začrtala Anamarija Lampič, ki je s 3:13,13 ravno še ujela uvrstitev naprej, saj je zasedla 30. mesto med kar 108 tekmovalkami.

Izločilni boji, ki so se začeli ob 16.30 uri, so v slovenski tabor prinesli razočaranje, saj so slovenske tekačice ena za drugim izgubljale četrtfinalne obračune in vse izpadle, tudi Višnarjeva, ki predstave iz kvalifikacij ni uspela ponoviti.