Fourcade zanesljivo do zmage v Pjongčangu

Getty Images

Francoz Martin Fourcade je brez težav zmagal na 12,5-kilometrskem zasledovanju biatloncev za svetovni pokal v Pjongčangu v Južni Koreji in si priboril 12. zmago v sezoni. V cilju je imel Francoz kar 34 sekund prednosti pred Rusom Antonom Šipulinom in 36 pred Avstrijcem Julianom Eberhardom.

Prva manjša odločitev na tekmi je padla na drugem streljanju, ko je vodilni Eberhard zgrešil dve tarči, kar je izkoristil 28-letni Martin Fourcade. Ta je imel slabih 10 sekund naskoka pred Avstrijci Simonom Ederjem, Dominikom Landertingerjem in Eberhardom, hitri Šipulin pa se je že prebil na šesto mesto. Podoben je bil položaj po prvem strelskem postanku stoje, Šipulin pa je pridobil eno mesto, nato pa do zadnjega streljanja že prehitel veterana Ederja.

Ko je Fourcade, ki je že v petek zmagal tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala, kar mu je uspelo že šestič v karieri, še četrtič zadel vseh pet tarč, je bilo jasno, da je zmaga njegova. Eberhard je moral enkrat v kazenski krog, Landertinger pa dvakrat, kar je z novo strelsko ničlo izkoristil Šipulin in si priboril drugo mesto.

Edini slovenski predstavnik Klemen Bauer, ki se je v kazenskem krogu zavrtel dvakrat, je z 48. napredoval na 38. mesto in osvojil tri točke svetovnega pokala.