Prve točke Roka Tršana, slavje Peifferja

SZS

V finskem Kontiolahtiju je bila na sporedu zasledovalna tekma za moške. Z 20 streli v polno jo je dobil Nemec Arnd Peiffer, Rok Tršan je z zgolj enim zgrešenim strelom osvojil 39. mesto.

Facebook

Do prvih točk v karieri je pritekel Rok Tršan, ki je osvojil 39. mesto. Tršan je prikazal dober strelski nastop, saj je zgrešil le enkrat. Do točke in 40. mesta je prišel tudi Klemen Bauer, ki je moral kar šestkrat v kazenski krog.

V napeti končnici tekme je bil najhitrejši Arnd Peiffer. Nemec je v ciljnem finišu za tri desetinske prehitel Avstrijca Simona Ederja. Tretje mesto je osvojil Norvežan Emil Hegle Svendsen, ki je zaostal 2,3 sekunde.

Najboljši biatlonec te zime Martin Fourcarde je zgrešil štirikrat in osvojil peto mesto. Francoza je uvrstitve na stopničke stalo zadnje streljanje, ko je moral zaradi nenatančnosti v dva kazenska kroga.

Ob 15:15 bo na sporedu še ženska preizkušnja v zasledovanju.