Prevlada Nemčije v bobu se nadaljuje

Peking 2022 19. Feb 202215:58 0 komentarjev

Žensko preizkušnjo v bobu dvosedu na olimpijskih igrah v Pekingu sta dobili Nemki Laura Nolte in Deborah Levi. Zadnjo žensko tekmo v bobu na teh OI sta na drugem mestu končali njuni rojakinji Mariama Jamanka in Alexandra Burghardt, na tretjem pa Američanki Elana Meyers in Sylvia Hoffman.

Noltejeva, mladinska svetovna prvakinja 2021, je s 23 leti najmlajša pilotka boba z olimpijsko zmago doslej.

V Pekingu je prišla do zlata z 0,77 sekunde prednosti pred prvakinjo s prejšnjih OI Jamanko, ki ji je tokrat pomagala atletska sprinterka in udeleženka poletnih OI v Tokiu Burghardtova, podprvakinja iz Pyeongchanga pred štirimi leti Meyersova pa je skupaj s Hoffmanovo na tretjem mestu zaostala 1,52 sekunde.

Nemčija sicer povsem prevladuje na progi v Yanqingu, saj je doslej osvojila osem od devetih zlatih kolajn, Nemci so namreč dobili štiri zlate v sankanju, dve v skeletonu, pred današnjim ženskim pa je bil zlat tudi nemški moški dvosed.