Kaos na tribunah Ljudskega vrta (VIDEO/FOTO)

Evropa 17. Avg 202322:19 0 komentarjev

Na tekmi v Ljudskem vrtu med Mariborom in Fenerbahčejem je prišlo do navijaških izgredov. Tekma je bila po vdoru Turkov prekinjena za kar 33 minut.

Fenerbahče je dobil prvo tekmo tretjega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo s 3:1, tudi na drugi mu je v 66. minuti kazalo dobro. Turki so vodili z 1:0, nato pa je zavrelo na tribunah Ljudskega vrta.

Sprli so se namreč navijači obeh klubov. Turški navijači so, domnevno zaradi predhodno odvzete zastave, vdrli na igrišče in želeli obračunati z Mariborčani, a zaustavila jih je policija.

Turško divjanje se je le še stopnjevalo. Redarji in policisti so morali vpoklicati okrepitve. Po incidentu so podporniki gostujočega kluba morali zapustiti tribune Ljudskega vrta, tekma pa se je po več kot polurni prekinitvi vendarle nadaljevanja in se končala z visoko zmago Fenerbahčeja (3:0).