Gajser v Bolgariji do drugega mesta

Getty Images

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v razredu MXGB v bolgarskem Sevljevu osvojil skupno drugo mesto, potem ko je bil v prvi vožnji drugi, v drugi pa tretji.

Zmagal je skupno vodilni Nizozemec Jeffrey Herlings, najhitrejši v obeh vožnjah. Skupno tretji je bil Belgijec Clement DesalleV prvi vožnji je za Herlingsom in Gajserjem v cilj prišel Desalle, drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar je bil 22.

V drugi vožnji se je med Herlingsa in Gajserja prebil izkušeni Italijan Antonio Cairoli, medtem ko je bil Gerčar 20, skupno pa 22.

V skupnem seštevku ima zdaj Herlings 783 točk, Cairoli je drugi s 710, tretji pa je Desalle s 581 točkami. Gajser je po novem četrti s 549 točkami. Gerčar je 43. z dvema točkama.