Gajser na tretji dirki še tretjič na stopničkah

Twitter/MXGP

Tim Gajser je na tretji dirki letošnje sezone svetovnega prvenstva znova prišel do stopničk. V prvi vožnji je po grdem padcu prišel do sedmega mesta, v drugi vožnji pa navdušil z drugim mestom. To je na koncu zadostovalo za skupno tretje mesto in novo uvrstitev na stopničke.

VN Nizozemske je sicer osvojil Italijan Antonio Cairoli, drugi pa je bil Belgijec CClemen Desalle. Cairoli je bil na dirki razred zase in dobil obe vožnji ter še povečal naskok v skupnem seštevku.

Slovenski izzivalec je na mivki, ki ni njegova najljubša podlaga, odlično oddelal kvalifikacije, na dirki pa imel tudi nekaj smole. V prvi vožnji je na tretjini dirke naredil napako in med dvojnim skokom grdo padel. Na srečo se ni poškodoval, je pa izgubil precej časa. Z 12. mesta se je počasi prebijal naprej in prišel do sedmega. V drugi vožnji je napadel in se hitro prebil za Cairolija ter do konca vozil za njim na drugem mestu. Bil je tudi edini, ki mu je bil konkurenčen.

Cairoli ima v skupnem seštevku 147 točk, Tim Gajser je drugi s 125 točkami, na tretje mesto pa se je danes prebil Desalle, ki ima na svojem računi 102 točki.