Bagnaia z obema rokama zagrabil veliko darilo Martina

Avtomoto 7. Jul 202415:11 0 komentarjev

Svetovni prvak Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva na nemškem Sachsenringu. Z zmago je prevzel tudi vodstvo v seštevku sezone v razredu motoGP, saj je doslej vodilni Španec Jorge Martin (Pramac Ducati) dva kroga pred koncem po padcu odstopil.

Martin je bil na dobri poti, da bi prednost v seštevku povečal, potem ko se je Bagnaia na zadnjih dirkah približal in je pred današnjo zaostajal le 15 točk.

Španec je vodil skorajda od starta, z izjemo nekaj krogov na začetku, ko ga je prehitel Bagnaia. A ni zdržal do konca, v 28. krogu je naredil napako, ko je bil v vodstvu, in zdrsnil v pesek.

Bagnaia je tako prevzel prvo mesto, do stopničk pa sta na koncu prišla še brata Marquez, člana ekipe Gresini Ducati. Marc Marquez je startal šele s 13. mesta, a se je prebil na drugo, Alex Marquez je bil tretji.

V SP ima po ničli Martina Bagnaia zdaj 222 točk, Martin je ostal pri 212.

Po poletnem premoru se bo sezona nadaljevala 4. avgusta v britanskem Silverstonu.