Dominacija Mercedesa in nova zmaga Hamiltona v Kanadi

Formula 1 11. Jun 201721:42 > 21:44
Getty images/Mark Thompson

Voznik Mercedesa Lewis Hamilton je drugič zapored slavil na VN Kanade, sedmi dirki letošnjega prvenstva Formule 1. Da je bilo veselje pri Mercedesu popolno je z drugim mestom poksrbel Valtteri Bottas, tretje mesto je osvojil voznik Red Bulla Daniel Ricciardo.

To je bila prva dvojna zmaga Mercedesa v tej sezoni. Lewis Hamilton ta vikend ni imel pravega tekmeca, kar je na današnji dirki le potrdil. Zmaga ni bila nikoli pod vprašajem, Britanec je vodil od štarta do cilja in tako zanesljivo prišel do že šeste zmage na VN Kanade.

Veliko uslugo je Hamiltonu naredil Max Verstappen, ki je v prvem zavoju iz boja za zmago izločil Sebastiana Vettla, ki je moral po trčenju na prisilni postanek in bil po padcu na zadnje mesto prisiljen v menjavo taktike. V prvem zavoju sta trčila tudi Carlos Sainz in Felipe Massa, zato je na stezo zapeljal varnostni avto.

Takoj po umiku varnostnega avta je Verstappen napadel Hamiltona, ki pa je nizozemskega mladeniča brez težav zadržal za seboj. Vettel se je počasi začel prebijati v ospredje, dirko pa je medtem v 12. krogu končal Verstappen, ki mu je odpovedal pogonski klop dirkalnika. Na tretje mesto je takrat skočil Daniel Ricciardo in reševal Red Bullovo čast.

Prve načrtovane postanke vodilnih smo videli okoli 24. kroga, Hamilton pa je na stezi ostal kar do 32. Po prvih postankih so bili na prvih štirih mestih Hamilton, Bottas, Ricciardo in Sergio Perez. Za zanimivo taktiko so se odločili pri Ferrariju, ki so zadnja postanka opravili v 42. oziroma v 50. krogu in z novim kompletom gum Kimiju Räikkönenu ter Vettlu omogočili hitre kroge.

Zelo hiter je bil predvsem Vettel, ki je začel nizati najhitrejše kroge, po napaki Räikkönena švignil mimo moštvenega kolega in začel lov na dirkača pred seboja. Voznika Force Indie sta bila počasnejša in Vettel ju je do konca dirke prehitel ter na koncu osvojil 4. mesto.

V skupnem vodstvu ostaja Vettel, a se je po Hamiltonovi zmagi njegova prednost stopila na vsega 12 točk.