Hamilton do zmage v Braziliji

Formula 1 13. Nov 201618:39 > 18:41
Mark Thompson/Getty Images

Dirka za Veliko nagrado Brazilije je bila zaradi dežja dvakrat prekinja, videli smo kar 3 štarte. Najsrečnejši po kaotični dirki v Braziliji pa je Lewis Hamilton. Odločitev o svetovnem prvaku bo tako padla v Abu Dabiju.

Na izredno razburljivi in kaotični dirki za VN Brazilije smo videli zmago Lewisa Hamiltona. Drugi je bil Nico Rosberg, ki ima po današnji dirki še 12 točk prednosti pred moštvenim kolegom. Odločitev o svetovnem prvaku bo padla na zadnji dirki v Abu Dabiju, kjer se nam obeta prava poslastica.

Dirka se je zaradi dežja začela z 10 minutno zamudo in s štartom za varnostnim avtomobilom. Vozniki so do 27 kroga brez spremstva le 5 krogov. Vseeno smo že v prvem delu dirke videli dve nesreči. Do prve je prišlo pred že začetkom dirke, ko je voznik Haas-Ferrarija Romain Grosjean zletel s steze. Zaradi trka pa sta odstopila Kimi Raikonnen in Marcus Ericsson. Prvo prekinitev smo videli v 19. krogu, drugo pa v 22. Takrat je bil vrstni red sledeči: Hamilton, Rosberg, Verstappen, Perez, Sainz. Navijači so bili zaradi odločitve vodstva, da še drugič prekinejo VN Brazilije ogorčeni in so vodilne može nagradili s koncertom žvižgov.

Dirka se je tretjič začela ob 19:02. Svojo mojstrstvo je po tretjem štartu prikazal Verstappen, ki je dobro izkoristil vožnjo za varnostnim avtomobilom. Ves čas je zavijal levo in desno ter preverjal, na katerih delih steze je boljši oprijem. To se mu je obrestovalo takoj, ko je varnostni avto zapustil stezo, saj je takoj napadel drugouvrščenega Rosberga in ga hitro prehitel. V 39. krogu je nato komaj rešil svoj dirkalnik, se zavrtel, a vseeno zadržal drugo mesto, ki ga je izgubil šele potem, ko je zapeljal v bokse.

V 48. krogu je svojo zadnjo dirko pred brazilskimi navijači končal Felipe Massa, ki je razbil svoj dirkalnik, na stezo pa je spet prišel varnostni avto. Massa, ki po koncu letošnje sezone končuje svojo bogato kariero v Formuli 1, je navijačem pomahal v slovo z brazilsko zastavo in solzami v očeh.

V končnici dirke sta bila najbolj razpoložena dirkača Red Bulla. Verstappen je z drznimi manevri prehiteval na vseh delih steze in v 67. krogu prehitel Vettla in ga izrinil s steze. Bil je precej hitrejši od vseh, postavil tudi najhitrejši krog in se v zadnjem krogu zavihtel na oder za zmagovalce.