V naslednji sezoni F1 očitno brez italijanskega dirkača

Avtomoto 9. Nov 202117:04 1 komentar

Več kot očitno je, da Antonio Giovinazzi v naslednji sezoni ne bo več del dvajseterice dirkačev v Formuli 1. Ekipa Alfa Romeo naj bi novega dirkača oznanila 16. novembra.

Formula 1 bo izgubila svojega edinega italijanskega dirkača. Švicarska ekipa očitno ne bo podaljšala pogodbe s 27-letnikom iz juga Italije. Govorice o tem so že dolgo krožile po medijih, po VN Mehike pa je usoda Italijana več kot jasna.

Giovinazzi je bil namreč po zadnji veliki nagradi besen na svojo ekipo za napačno izbrano strategijo. Italijan je vozil na pozicijah, ki zagotavljajo točke, nato pa mu je hiter postanek preprečil drugo uvrstitev v deseterico v letošnji sezoni. “Hvala za dobro strategijo,” je bil po dirki ciničen 27-letnik, ki je bil vse prej kot dobre volje. “Zelo sem razočaran, saj je bila to velika priložnost za točke za oba dirkača. Prehitro smo odšli na postanek, nato pa v gneči nisem uspel prehiteti nasprotnikov.”

Giovinazzi ima pred seboj le še štiri dirke v najelitnejšem dirkaškem tekmovanju. Vprašanje je, če se bo lahko še kdaj vrnil v dirkalnik Formule 1.

Alfa Romeo bo tako povsem spremenila svojo dirkaško zasedbo. Finec Kimi Raikkonen je že oznanil, da se po sezoni dokončno poslavlja, Giovinazzi pa očitno ne bo podaljšal pogodbe. En sedež je že zaseden, za švicarsko ekipo bo dirkal še en Finec Valtteri Bottas. Kdo bo sedel v drugega še ni znano, ekipa naj bi “srečneža” oznanila čez teden dni, po Veliki nagradi Brazilije.

Giovinazzi je v Formuli 1 dirkal od leta 2017. V štirih sezonah je osvojil 19 točk, njegov najboljši rezultat pa je peto mesto na Veliki nagradi Brazilije leta 2019.

Kitajec glavni kandidat

Favorit za drugi sedež Alfe, zadnji prost dirkalnik v naslednji sezoni, je Kitajec Guanyu Zhou, ki letos dirka v konkurenci Formula 2, s sabo pa lahko prinese veliko finančno podporo. Ostali kandidati so Oscar Piastri, Nyck de Vries in Theo Pourchaire.

Guanyu Zhou. Foto: guliverimage