Verstappen brez konkurence tudi v kvalifikacijah

Avtomoto 5. Maj 20240:11 0 komentarjev
Max Verstappen

Potem ko je popoldne že dobil sprintersko dirko, je svetovni prvak in vodilni v seštevku letošnje sezone svetovnega prvenstva formule 1 Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) slavil še v kvalifikacijah za nedeljsko dirko v ameriškem Miamiju.

Na popoldanski sprinterski dirki je Nizozemec, ki je dobil tudi petkove kvalifikacije za sprint, zmagal pred Monačanom Charlesom Leclercom (Ferrari) in Mehičanom Sergiem Perezom (Red Bull).

V večernih kvalifikacijah je vrstni red na prvih dveh mestih ostal enak, na tretjem pa je končal drugi Ferrarijev voznik Španec Carlos Sainz, ki si bo v nedeljo startno vrsto delil s Perezom.

Iz tretje bosta začela oba McLarnova dirkača, Britanec Lando Norris in Avstralec Oscar Piastri, medtem ko je četrta vrsta Mercedesova, sedmi v kvalifikacijah je bil Britanec George Russell, osmi pa njegov rojak Lewis Hamilton.

Verstappen, ki je dosegel 38. “pole position” v karieri, ima priložnost, da tudi po nedeljski dirki ostane edini zmagovalec v Miamiju. Doslej je dobil obe klasični dirki lani in predlani ter danes sprintersko.

Pred nedeljsko dirko, začela se bo ob 22. uri, ima še večji naskok v SP, kjer je letos dobil štiri od petih dirk in oba sprinta. Zdaj ima 118 točk, Perez na drugem mestu 91, Leclerc pa 83.