Bottas na kolesu bolj živčen kot za volanom dirkalnika formule ena

Avtomoto 1. Okt 202320:52 0 komentarjev
Valtteri Bottas

Finski dirkač Valtteri Bottas je strasten kolesar. Nenazadnje je nastopil na evropskem gravel prvenstvu. Ljubezen do koles je razvil predvsem zaradi njegove punce Tiffany Cromwell, profesionalne kolesarke.

“Tu sem zaradi svoje punce,” je povedal Valtteri Bottas, ki je bil ena izmed glavnih atrakcij evropskega gravel prvenstva. “Prav zaradi nje sem strasten kolesar in ljubitelj tega športa. Postal sem skoraj zasvojen,” je dodal finski dirkač, ki v prvenstvu formule ena nastopa za ekipo Alfa Romeo.

34-letnik je priznal: “Na startu sem bil bolj živčen kot pred dirkami formule ena. Dirkanje s kolesi zame ni rutina, kar je zabavno.”

Bottasov cilj je bil, da bi si prikolesaril vstopnico za svetovno prvenstvo, kar mu ni uspelo. Končal je na 187. mestu v svoji starostni skupini (19-34 let). Njegovo dekle Tiffany Cromwell je bila bolj uspešna. Članica ekipa Canyon-SRAM je hitro povedla, na koncu pa tudi brez težav zmagala. V moški konkurenci je slavil Jasper Stuyven (Lidl-Trek).