Verstappen na suhem asfaltu pokazal svojo hitrost

Avtomoto 8. Okt 20229:18 0 komentarjev
Foto;: Profimedia

Na kvalifikacijah pred veliko nagrade Japonske v Suzuki je najboljši čas postavil Max Verstappen, ki je za točno stotinko sekunde ugnal Ferrarijevega Charlesa Leclerca, tretji je bil Španec Carlos Sainz. Nizozemec si je s tem pripravil odlično izhodišče za jutrišnjo dirko, na kateri bi si z zmago in najhitrejšim krogom že zagotovil drugi naslov svetovnega prvaka ne glede na uvrstitve ostalih tekmecev.

Za Maxa Verstappna je to 18. najboljši startni položaj, peti letos. Nizozemec je do pole positiona prišel že s prvim poskusom v zadnjem delu kvalifikacij, ki je bil točno za 10 tisočink boljši od časa Charlesa Leclerca, kar je najmanjša razlika na kvalifikacijah letos. V drugi startni vrsti bosta še drugi Ferrari Carlosa Sainza (+0,057) in Sergio Perez (+0,405). Do konca prve deseterice sledijo še Esteban Ocon (Alpine), Lewis Hamilton (Mercedes), Fernando Alonso (Alpine), George Russell (Mercedes), Sebastian Vettel (Aston Martin) in Lando Norris (McLaren). Verstappen je od enem od počasnih krogov zaradi hladnih pnevmatik skoraj trčil z Norrisom, ki je pospeševal v hitri poskus, Nizozemec pa se mu je komaj umaknil. Komisarji so bližnje srečanje preučevali, Verstappen je moral k njim na zagovor, a jo je odnesel zgolj z opominom in je obdržal prvo startno mesto.

Po drugem delu so s kvalifikacijami končali Daniel Ricciardo, Valtteri Bottas, Juki Cunoda, Zhou Guanyu in Mick Schumacher, že po prvem pa so se poslovili Alex Albon, Pierre Gasly (ki se je po težavah z zavorami po radijski zvezi razjezil na svoje moštvo), Kevin Magnussen, Lance Stroll in Nicholas Latifi.

Obeta se zelo razburljiva dirka, saj so napovedane dežne padavine, ni pa stoodstotno jasno, ali bo steza tudi zares mokra. Vsekakor ne gre zamuditi 18. preizkušnje v tej sezoni, ki se bo začela ob 7. uri zjutraj. Prenos bo na SK1, v živo pa jo bomo pospremili tudi na naši spletni strani.

Če bo Verstappen zmagal tudi na nedeljski dirki in bo imel obenem najhitrejši krog dirke, bo uspešno ubranil naslov ne glede na to, kje bosta preizkušnjo končala Leclerc in Perez.

Svoj drugi naslov svetovnega prvaka lahko doseže tudi v drugačnih pogojih, vendar mora dobiti osem točk več od Leclerca in šest več od moštvenega kolega Sergia Pereza. Vse možne scenarije, po katerih bo Nizozemec že to nedeljo postal dvakratni svetovni prvak, si preberite tukaj.

Najhitrejši že na tretjem treningu

V suhem vremenu je za razliko od petkovih treningov potekal že tretji – sobotni. Tudi tam smo videli podoben razplet kot na kvalifikacijah, ko je Verstappen ugnal oba Ferrarija, a je bila razlika do poskočnih konjičkov vendarle nekoliko večja. Sainz je bil za 15 tisočink hitrejši od Leclerca, odlično četrto mesto pa je osvojil Fernando Alonso.