Dež prinesel veselje v garažo srebrnih, a zares bo šlo jutri

Avtomoto 7. Okt 20227:26 > 9:48 0 komentarjev

Na petkovih prostih treningih pred veliko nagrado Japonske je najhitrejši čas postavil George Russell z Mercedesom (1:41.935). Na drugem mestu je petkova preizkusa končal njegov moštveni kolega Lewis Hamilton (+0,235), tretji je bil Max Verstappen (+0,851). Vse te čase so navijači videli na drugih prostih treningih, ko so dirkači lahko uporabili gume za rahel dež. Na prvem treningu, kjer je deževalo bolj, je bil najboljši Fernando Alonso pred obema Ferrarijema.

Petkovo dogajanje v Suzuki, kamor se je formula ena vrnila po treh letih, je bilo zaznamovano z dežjem. Na prvem treningu, ki se je po slovenskem času začel že ob šestih zjutraj, je konkurenci svoje izkušnje pokazal Fernando Alonso (Alpine). 41-letni Španec je bil v razmočenih razmerah najhitrejši, na manj kot sekundo pa so se mu približali Carlos Sainz, Charles Leclerc (oba Ferrari) in Alonsov moštveni kolega pri Alpinu Esteban Ocon.

Proti koncu treninga je prišlo do nesreče, ko se je Mick Schumacher (Haas) v osmem, upočasnjenem krogu zavrtel in trčil v ograjo. V nenehnem dežju je Schumacherju uspelo nepoškodovan izstopiti iz dirkalnika in zapustiti kraj nesreče. Vendar se je na mokri stezi močno poškodoval sprednji del njegovega vozila in zlomila sprednja os.

Napaka Micka Schumacherja:

Mercedes našel prave nastavitve

Veliko slabše je prvi trening odpeljal sedemkratni svetovni prvak Lewis Hamilton, ki je z Mercedesom za Alonsom zaostal kar 2,31 sekunde in osvojil šele 13. čas. Očitno so pri srebrnih puščicah nato našli odlične nastavitve za dežne razmere, saj je drugi trening dobil George Russell, ki je s časom 1:41.935 postavil najboljši čas dneva. Za 235 tisočink je ugnal Hamiltona, manj kot sekundo pa sta zaostala le še oba Red Bulla – Verstappen pred Perezom.

Vse to obeta zanimivo dogajanje na sobotnih kvalifikacijah, ki naj bi minile v suhem vremenu, in v nedeljo, ko bodo v Suzuki znova možne padavine.

Verstappen blizu drugega naslova prvaka

Če bo Verstappen zmagal na nedeljski dirki in bo imel tudi najhitrejši krog dirke, bo uspešno ubranil naslov.

Svoj drugi naslov svetovnega prvaka lahko doseže tudi v drugačnih pogojih, vendar mora dobiti osem točk več od Leclerca in šest več od moštvenega kolega Sergia Pereza. Vse možne scenarije, po katerih bo Nizozemec že to nedeljo postal dvakratni svetovni prvak, si preberite tukaj.

Pred 18. od 22 dirk sezone Verstappen v svetovnem prvenstvu vodi pred Leclercom s 104 točkami naskoka, še dve točki več zaostaja Perez.