Red Bull razred zase, odlična vožnja mladeniča v Ferrariju (VIDEO)

Avtomoto 9. Mar 202417:00 > 19:42 0 komentarjev
Max Verstappen

Max Verstappen je zmagovalec dirke za Veliko nagrado Savdske Arabije. Popoln dan za Red Bull je z drugim mestom dopolnil Sergio Perez, Charles Leclerc (Ferrari) je bil tretji.

Max Verstappen je še naprej v odlični formi, saj je z dominantno vožnjo za Veliko nagrado Savdske Arabije prišel do 56. zmage v karieri.

Nizozemec je s “pole positiona” hitro prišel do prednosti pred Charlesom Leclercom in nato moštvenim kolegom Sergiom Perezom, dokler ni varnostni avto v sedmem krogu na stezo zapeljal varnosti avto, ki je bil bil posledica  trka Lancea Strolla v 23. ovinku.

Lando Norris in Lewis Hamilton pa sta bila med štirimi vozniki, ki niso zavili v boks.

Britanski voznik Mclarna je po ponovnem startu v 10. krogu vodil in medtem ko je Verstappen poskušal ogreti svoje trde gume, se mu je oddaljil, vendar je svetovni prvak v 13. krogu v prvem zavoju s pomočjo sistema DRS zapeljal mimo.

Perez in Leclerc sta na koncu prehitela Norrisa, ki je tako kot Hamilton dolgo vozil na srednje trdih gumah.

Nizozemec je prišel do zanesljive zmage, Mehičan je končal precej pred Leclercom, Red Bull pa je slavil dvojno zmago.

“Mislim, da je bil vikend na splošno fantastičen za celotno ekipo in tudi zame, saj sem se v avtomobilu počutil odlično. Zadnjih nekaj krogov je bilo zaradi zaostanka in starih pnevmatik nekoliko spolzkih, vendar smo jih z zaostankom v ozadju zmogli,” je po dirki dejal Verstappen.

Ferrarijev debitant Oliver Bearman je ob svojem debiju za ekipo osvojil točke in po pametni vožnji zasedel sedmo mesto.

Vrhunci VN Savdske Arabije:

Izidi VN Savdske Arabije:

VN Savdske Arabije, 50 krogov

Krog 50/50: Max Verstappen je zmagovalec dirke za Veliko nagrado Savdske Arabije.

Krog 45/50: Bearman je sedmi. Norris zaostaja za 3,6 sekunde, Hamilton pa lovi Norrisa.

Krog 41/50: Komisarji so Norrisu izdali opozorilo. Bearman se bori, da bi obdržal sedmo mesto, Norris in Hamilton pa ga hitro dohitevata. Alonso je na petem mestu in kmalu bo imel družbo Russlla.

Krog 37/50: Vse oči so uprte v bokse. Hamilton se po postanku vrača na devetem mestu. Za Bearmanom zaostaja za osem sekund in mora nadoknaditi osem sekund zaostanka. V tem trenutku se bosta dva Britanca borila do cilja.

Krog 27/50: Norris je dobil sporočilo naj čim dlje vztraja na trenutnih pnevmatikah. Toda Leclerc ga je že prehitel na tretjem mestu.

Krog 23/50: Verstappen in Perez sta se odpeljala. Toda Norris na tretjem mestu s starimi pnevmatikami še vedno drži Leclerca na razdalji, medtem ko Hamilton podobno počne s Piastrijem. Alonso ne more obdržati stika s Piastrijem, saj se zdi, da je njegov dirkalnik v enem krogu spet veliko boljši kot v dirkaški različici.

Krog 16/50: Perez je dobil kazen petih sekund, kar bi lahko vplivalo na končni vrstni red.

Krog 13/50: Verstappen ima dovolj, odločil se ja za napad na Norrisa, medtem ko Perez za njim naredi enako s Hamiltonom. Norris in Hamilton morata še vedno v bokse. Leclerc je zdaj v boju za četrto mesto povsem za Hamiltonom.

Krog 9/50: Varnostni avto se umika, nadaljuje se dirka.

Krog 8/50: Mnogi dirkači so se podali v bokse. Trde pnevmatike bi v teoriji lahko zdržale do konca dirke.

Krog 7/50: Katastrofa za Strolla in Aston Martin: trčil je v ogrado . Po radijski zvezi je sporočil, da je v redu. Na stezo je zapeljal varnostni avto.

Krog 4/50: Perez je prehitel Leclerca na drugem mestu.

Krog 2/50: Slab začetek za Alpine se nadaljuje, Gasly je prvi, ki je končal z današnjo dirko. Oscar Piastri je napredoval na četrto mesto.

Krog 1/50: Start dirke! Najboljše je dirko začel Max Verstappen, Sergio Perez pa je pošteno namučil Charlesa Leclerca. Brez večjih težav v prvih nekaj zavojih. Pierre Gasly je na formacijskem krogu poročal o težavah z menjalnikom in že prihaja v bokse.