Red Bulla vrgla rokavico Hamiltonu

Avtomoto 24. Okt 20210:11 > 0:11 0 komentarjev
Max Verstappen. Foto: Guliverimage

V kvalifikacijah pred veliko nagrado ZDA je bil najhitrejši vodilni v skupnem seštevku Max Verstappen. Nizozemec je s časom 1:32.910 za dobri dve desetinki ugnal Lewisa Hamiltona (+0,209), tretji Sergio Perez je za Britancem zaostal pičlih 15 tistočink. Mehičan je bil sicer predtem najhitrejši na tretjem prostem treningu.

V nasprotju s pričakovanji bo na nedeljski preizkušnji na prvem startnem mestu stal dirkač Red Bulla Max Verstappen. Strokovnjaki in poznavalci so pred začetkom konca tedna namreč vlogo favorita na teksaški stezi pripisovali Mercedesu, a so rdeči biki očitno našli dobitno kombinacijo in pravo ravnotežje dirkalnika, da so ugnali srebrne puščice. Za Nizozemca je to 12. najboljši startni položaj v karieri.

Hamilton je sicer rešil drugo mesto, a bo na dirki začel z umazane strani steze. V drugi vrsti bosta startala Sergio Perez in Charles Leclerc, v tretji pa Carlos Sainz in Daniel Ricciardo. Kot sedmi bo začel Lando Norris, kot osmi Pierre Gasly, kot deveti pa Valtteri Bottas. Zmagovalec zadnje dirke v Turčiji je sicer postavil četrti najhitrejši čas, a zaradi menjave motorja na notranje izgorevanje je prejel pet startnih mest kazni. Prvo polovico dirkačev zaključuje Juki Cunoda.

Od desetega do 15. mesta so se uvrstili Esteban Ocon, Sebastian Vettel, George Russell, Antonio Giovinazzi in Fernando Alonso. Vettel, Russell in Alonso bodo sicer zaradi kazni pri menjavi motorja v nedeljo začeli z začelja startne vrste. Že prej, po prvem delu, pa so izpadli Lance Stroll, Nicholas Latifi, Kimi Raikkonen, Mick Schumacher in Nikita Mazepin.

Perez pokazal hitrost

Sergio Perez. Foto: Guliverimage

Vrh razpredelnice sta že na tretjem treningu krojila Red Bulla. Perez je bil znova najhitrejši med vsemi. Za vodilno trojico se je uvrstil McLarnov Lando Norris, šele na četrtem in petem mestu pa sta oba Mercedesa. Valtteri Bottas, ki se je približno na polovici treninga zavrtel in uničil en komplet pnevmatik, je bil tokrat hitrejši od Lewisa Hamiltona.

V prvi deseterici so tretji trening končali še Daniel Ricciardo, Pierre Gasly, Charles Leclerc in Esteban Ocon.

Dirko, ki bo na sporedu v nedeljo ob 21. uri po slovenskem času, si oglejte v živo in ekskluzivno le na programih Sportkluba!