Gajser: V tem trenutku gre vse po načrtih

Avtomoto 24. Apr 202217:03 > 20:52 0 komentarjev

Najboljši motokrosisti sveta se ta konec tedna merijo na veliki nagradi Latvije. Slovenski šampion Tim Gajser je v prvi vožnji še enkrat več potrdil, da trenutno nima prave konkurence.

Za nekdanjega svetovnega prvaka v tej sezoni, kot kaže, ni skorajda nobenih ovir. Danes je dosegel že 38. zmago v karieri, peto v tej sezoni, v kateri le enkrat ni bil na najvišji stopnički, pa še takrat je bil drugi. Že na drugi preizkušnji v nizu pa je dosegel maksimalnih 50 točk za uspeha v obeh vožnjah.

Gajser je bil v sobotnih kvalifikacijah tretji, danes pa je v prvi vožnji startal nekoliko zadržano. V zahtevnih razmerah, ko je težak teren za dirkanje dodatno otežilo še deževje, se je v prvi polovici vožnje lovil. Po startu je bil sprva tretji za domačinom Paulsom Jonassom. A ga je nekaj krogov pred koncem prehitel, potem pa se je podal v lov za najbližjim tekmecem v SP Pradom, nazadnje pa je prehitel tudi njega in vožnjo končal na prvem mestu.

Skoraj trčila

Prav v zadnjem zavoju sta sicer tekmeca skorajda trčila, ko je Prado po predolgem skoku pristal delno na motorju slovenskega dirkača in padel. Gajser je ostal na motorju in zmagal, Španec pa je bil nazadnje le 12. Do tretjega mesta v vožnji pa je za Jonassom prišel Španec Ruben Fernandez.

“Nisem želel pretiravati od začetka, počakal sem in potem začel napadati. Zadovoljen sem, da sem prišel mimo Jonassa in Prada, res pa ne vem, kaj je Prado počel v zadnjem skoku,” je takoj po tej vožnji dejal Gajser.

Druga vožnja je bila manj dramatična. Jonass je sicer bolje začel, Gajser je bil drugi, potem pa ga je slovenski dirkač prehitel na polovici vožnje in brez težav ostal na prvem mestu.

V seštevku obeh voženj je tako slavil Gajser s 50 točkami, Jonass je bil s 44 drugi, tretji pa Fernandez (38). Prado je drugo vožnjo končal kot 13., skupno pa je bil le 12.

“Odlično, zelo sem zadovoljen. Bila je dobra dirka, v tej vožnji sem bil pol dirke za Jonassom, a ko sem ga prehitel, sem hitro naredil razliko in jo zadržal. Vsekakor popoln dan,” je bil po novem uspehu zadovoljen najboljši slovenski dirkač.

Gajser ima že lepo prednost

Uspešni nastopi v tej sezoni – v kateri še vedno manjkata poškodovana prvak in podprvak iz lanske, Nizozemec Jeffrey Herlings in Francoz Romain Febvre – pa se zdaj že krepko poznajo tudi pri točkah. Danes je k še večji razliki med prvim in drugim sicer pripomogel tudi Prado, saj je ob Gajserjevih 50 točkah sam dobil le skromnih 17.

“Danes ni bilo lahko tekmovati, proga je bila zaradi dežja še bolj zahtevna. A v obeh vožnjah sem bil potrpežljiv, poleg tega sta mi uspela dva dobra starta, zaradi česar se mi potem ni bilo treba boriti še s terenom,” je za spletno stran svoje ekipe Honda dirko ocenil vodilni dirkač sezone in dodal: “V tem trenutku gre vse po načrtih. Zahvaljujem se ekipi, pa tudi vsem navijačem, ki me podpirajo in tudi spremljajo na dirkah. Pred tako strastnimi navijači je res lepo nastopati, res cenim njihovo zagnanost.”

Gajser ima zdaj v seštevku sezone že 286 točk, Prado pa 220.

Dobro je nastopil tudi Jan Pancar, ki je v razredu MX2 osvojil 11. mesto, potem ko je bil 13. v prvi vožnji in 11. v drugi. Slavil je Belgijec Jago Geerts pred Norvežanom Kevinom Horgmom in Francozom Tomom Viallejem.

Geerts in Vialle sta zdaj pri 244 točkah, Pancar je s 63 na 15. mestu.

Na preizkušnji za točke evropskega prvenstva pa je v razredu EMX125 nastopil Jaka Peklaj. Sobotne kvalifikacije je v svoji skupini končal na sedmem mestu. Na dirki je po padcu v prvi vožnji drugo končal na 16. mestu, skupno je na dirki osvojil 20. mesto in pet novih točk.

Naslednja dirka bo 8. maja v italijanski Maggiori.

Izidi, MXGP

1. vožnja: 1. Tim Gajser (Slo), 2. Pauls Jonass (Lat), 3. Ruben Fernandez (Špa);

2. vožnja: 1. Tim Gajser (Slo), 2. Pauls Jonass (Lat), 3. Glen Coldenhoff (Niz);

Dirka skupno: 1. Tim Gajser (Slo) 50, 2. Pauls Jonass (Lat) 44, 3. Ruben Fernandez (Špa) 38;

SP skupno (6): 1. Tim Gajser (Slo) 286, 2. Jorge Prado (Špa) 220, 3. Maxime Renaux (Fra) 215;