Hamilton parkiral po treh krogih, najhitrejši Leclerc

Avtomoto 3. Sep 202116:00 > 21:42 0 komentarjev
Lewis Hamilton je drugi trening zaključil predčasno, foto: Guliverimage.

Lewis Hamilton (Mercedes) je drugi trening pred nedeljsko dirko formule 1 za VN Nizozemske, potem ko je bil na prvem najhitrejši, zaključil predčasno. Odpeljal je le tri kroge, preden je zaradi zmanjšane moči motorja parkiral na stezi. Popoldne je bil najhitrejši Charles Leclerc (Ferrari), pred moštvenim kolegom Carlosom Sainzom in Estebanom Oconom (Alpine Renault). Vso dogajanje lahko v živo spremljate na programih Sportkluba.

Do konca drugega treninga je bilo še 55 minut, ko je zaradi zmanjšane moči motorja, po ukazu iz garaže, Lewis Hamilton nemudoma ugasnil svoj dirkalnik in parkiral na stezi. Odpeljal je le tri kroge.

Ferrari se zdi na 4,252 km dolgem dirkališču, ki po dolgih 36 letih znova gosti karavano formule 1, zelo hiter. Na vrhu sta malce presenetljivo končala Charles Leclerc in Carlos Sainz.

Monačan je s časom 1:10,902 dopoldansko najboljšo znamko Hamiltona izboljšal za 0,598 sekunde. Sainz je na drugem mestu zaostal 0,154 sekunde, medtem ko je Esteban Ocon končal 0,172 sekunde za Leclercom.

20. George Russell (Williams-Mercedes) +1,953

Drugo rdečo zastavo je po polovici treninga povzročil še Nikita Mazepin (Haas), ki je zletel s steze in končal v pesku.

Morje navijačev v oranžnih barvah so svojega ljubljenca Maxa Verstappna pospremili do petega mesta, za Leclercom je zaostal 0,362 sekunde, medtem ko je prvi trening končal na drugem mestu. Medtem je Valtteri Bottas svojega Mercedesa popeljal do četrtega mesta (+0,230), prevozil je največ krogom med vsemi dirkači, kar 33.

Max Verstappen, foto: Guliverimage.

Gasilec Vettel

Na prvem treningu v Zandvoortu je bil najhitrejši Hamilton s časom 1:11:500, za njega so se zvrstili Verstappen (+0,097), Sainz (+0,101), Leclerc (+0,123) in Bottas (+0,238).

Dopoldanski trening je bil močno skrajšan, saj so dirkači prav tako povzročili dve rdeči zastavi. Prvi je z vrtenjem prekinitev sprožil Yuki Tsunoda (AlphaTauri), nato je za kar 35-minutno prekinitev poskrbel Sebastian Vettel, ki mu je težave povzročal MGU-K. Ob tem je sam poprijel za gasilni aparat in ohladil razgreti motor dirkalnika.

V skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva po dvanajstih dirkah vodi Hamilton, ki je zbral 202,5, drugouvrščeni Verstapen pa jih ima 199,5. Na tretjem mestu je Hamiltonov rojak  Lando Norris (McLaren-Mercedes), ki ima 113 točk.