Bagnaia s pridom izkoristil najboljši startni položaj

Avtomoto 7. Nov 202115:29 > 16:46 0 komentarjev

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva v portugalskem Portimau. Na preizkušnji za VN Algarveja je bil drugi lanski svetovni prvak Španec Joan Mir (Suzuki), tretji pa je bil Avstralec Jack Miller (Ducati).

Dirko so sicer prekinili in predčasno končali dva kroga pred koncem, ko je padel domači dirkač Miguel Oliveira (KTM). Pred njim je pet krogov pred koncem v pesku končal tudi sveži svetovni prvak Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), ki si je sicer že na prejšnji dirki v Misanu zagotovil skupno prvo mesto. Za Francoza je bila to sploh prva ničla v sezoni, Bagnaia pa je dosegel tretjo zmago letos. Ducati pa je z današnjim dvojnim uspehom na stopničkah postal konstruktorski prvak za sezono 2021.

“Zadovoljen sem. Ves konec tedna je delo potekalo tako, kot smo želeli. Užival sem, vse je bilo v redu, motocikel je bil odličen. Opravili smo dobro delo, vesel sem tudi, da smo postali konstruktorski prvaki,” je dirko ocenil Bagnaia, ki je dosegel tretjo zmago letos.

V seštevku SP je tako Quartararo ostal pri 267 točkah, drugi Bagnaia pa jih ima zdaj 227.

V današnjem programu je na Portugalskem že padla odločitev o naslovu prvaka v najšibkejšem razredu moto3, kjer je šele 17-letni Španec Pedro Acosta v svoji prvi sezoni z današnjo zmago potrdil tudi slavje v seštevku SP.

V Portimau bo ob 15.30 na sporedu še dirka v razredu moto2, kjer se za naslov prvaka borita Avstralec Remy Gardner in Španec Raul Fernandez.

Do konca sezone je le še dirka za VN Valencie naslednji teden.