Gajser in Pancar odlično opravila s kvalifikacijami

Avtomoto 6. Avg 202219:00 0 komentarjev
Tim Gajser

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je bil drugi v kvalifikacijah velike nagrade Švedske v Uddevali v elitnem razredu razred MXGP, v katerem vodi v točkovanju svetovnega prvenstva. Za najhitrejšim, Avstralcem Mitchellom Evansom (Honda), je zaostal 2,474 sekunde.

Tretji je bil Nizozemec Calvin Vlaanderen (Yamaha), šesti pa Švicar Jeremy Seewer (Yamaha), drugi v sezoni SP.

V razredu MX2 je bil slovenski predstavnik Jan Pancar (KLM) peti, za najhitrejšim in vodilnim v prvenstvu, Jagom Geertsom iz Belgije (Yamaha), je zaostal 11,534 sekunde.

Vožnji v razredu MXGP bosta v nedeljo v Uddevalli na sporedu ob 14.15 in 17.10, v razredu MX2 pa ob 13.10 in 16.15.

Gajser je prepričljivo prvi v seštevku MXGP in lahko, če se bo vse obrnilo v njegov prid, morda že v nedeljo potrdi naslov prvaka. Njegov najbližji tekmec, Jeremy Seewer, zaostaja za 122 točk. Do konca sezone so le še štiri dirke.

Pancar je na prejšnji dirki SP v Belgiji dosegel najboljšo uvrstitev doslej, iztržil je 11. mesto in na Švedsko prišel kot 12. voznik sezone v MX2 z 200 točkami.