Quartararo zmagal v Barceloni, hud spodrsljaj Espargaroja

Avtomoto 5. Jun 202215:06 > 17:45 0 komentarjev
Fabio Quartararo (Foto: AP Photo/Antonio Calanni)

Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP v Barceloni.

Na drugem mestu je končal Španec Jorge Martin (Pramac Ducati), tretji pa je bil moštveni sotekmovalec slednjega Francoz Johann Zarco.

A dirko je zaznamovala tudi huda taktična napaka domačina Aleixa Espargaroja; dirkač Aprile je namreč imel trdno v rokah drugo mesto, toda po predzadnjem krogu je upočasnil, misleč, da je že konec dirke. Preden je ugotovil, da se je pošteno uštel, pa je bil že na petem mestu.

Prednost Francoza narasla

Brez uvrstitve sta ostala tudi Ducatijev tovarniški voznik Italijan Francesco Bagnaia, ki ga je že v prvem zavoju s steze zbil Japonec Takaaki Nakagami, ter njegov rojak Enea Bastianani (Ducati Gresini), ki je sredi dirke zdrsnil v pesek.

Z novo zmago in napako Espargaroja je svetovni prvak Quartarao še povečal naskoka v SP, zdaj ima 147 točk, Esparagro pa 125.

Naslednja dirka bo preizkušnja v Nemčiji čez 14 dni.