Nov rekord Toma Bradyja, Packers v resnih škripcih

Ameriški nogomet 7. Nov 202212:58 0 komentarjev
Tom Brady
Tom Brady Foto: Guliverimage

Deveti teden v ligi NFL navijačev ni prikrajšal napetih tekem. Tampa Bay Buccaneers so zmagali v zadnjih 45 sekundah tekme, drami pa so prisostvovali tudi v Atlanti, Washingtonu in New Yorku. Medtem se kriza Green Baya poglablja.

Tokrat so namreč bledo predstavo Packers izkoristili Detroit Lions. Tii so izgubili pet zaporednih tekem pred divizijskim obračunom s Packers, tokrat pa so dobro odigrali v obrambi – predvsem v rdeči coni, kjer je tudi Aaron Rodgers delal naveč napak – in se veselili druge letošnje zmage. Packers so v resnih škripcih, saj ob sedmi zmagi Minnesote za vodilnimi Vikings zaostajajo že za štiri zmage, ob tem pa so praznih rok ostali tudi ob koncu prestopnega roka. Rodgers tokrat ni našel odgovora kljub 291 jardi v napadu, enem touchdownu, a ob treh prestreženih podajah.

Packers so imeli v zadnji minuti iz linije 17 jardov namreč še eno priložnost za (vsaj) izenačenje, a Rodgers v četrtem poskusu ni našel svojega cilja ter tako utrpeli peti zaporedni poraz. “Velikokrat so me že odpisali, prav tako veliko mojih soigralcev,” je po tekmi dejal Rodgers. “Res upam, da bomo situacijo analizirali do podtankosti in našli odgovore. Na veliko naslednjih tekmah bomo v podrejeni vlogi in upam, da nas to dodatno podžge,” je še dejal Rodgers.

Nov mejnik Bradyja

Njegov kolega Tom Brady je imel nemalo težav s svojimi Buccaneers v dosedanjem poteku sezone, kar je bilo vidno tudi v nedeljo. Buccaneers so na svojem stadionu gostili Los Angeles Rams. Domači so delovali nezainteresirano in dve minuti pred koncem se je ob izpuščeni žogi Scottyja Millerja v končni coni zdelo, da bodo vpisali nov poraz. A Rams darila niso izkoristili in so slabo minuto pred koncem žogo predali v roke Bradyja, kar nikoli ni dobra ideja. Brady je v manj kot 54 sekundah brez timeouta Buccaneers povedel 65 jardov preko igrišča in devet sekund pred koncem našel Cada Ottona. Novinec je stekel v končno cono in dosegel edini touchdown za svojo ekipo, kar je bilo dovolj za četrto letošnjo zmago.

“To je bilo odlično. To je bilo ****** odlično,” je po koncu tekme novinarjem dejal Brady, ki je presegel mejo 100.000 podanih jardov v karieri. Na drugi strani so bili Rams vidno razočarani. Tako kot nekatere druge ekipe, letos še iščejo rešitve na bledo igro. “Tako ne gre več. Moramo biti boljši, začenši z menoj,” je po koncu tekme povedal trener Sean McVay. Bucse sicer naslednji teden čaka evropska preizkušnja – prvič v zgodovini lige se bo tekma odigrala na munchenski Allianz Areni, njihov nasprotnik bo Seattle.

Jets presenetili Buffalo

Napeto je bilo v New Yorku, kjer so Jets šokantno odpravili Buffalo Bills. Ob izenačenem izidu 17:17 slabih osem minut pred koncem so Jets dobili žogo na lastnih štirih jardih. Utrujena obramba Billsov učinkovitemu teku ni bila kos, saj so v devetih akcijah Jets žogo povedli na linijo 18 jardov na polovici Buffala. Touchdown jim po sacku Zacha Wilsona ni uspel, a je Greg Zuerlain zadel prosti strel za vodstvo z 20:17. Bills so dobili še eno možnost, a napake v napadu so bile premalo za peto zaporedno zmago. V zadnjem obupanem poskusu na Gaba Davisa se je še enkrat več izkazal Sauce Gardner, ki je izbil žogo in potrdil presenečenje Jetsov.

Drame ni manjkalo niti v prestolnici, kjer so gostovali Minnesota Vikings. Kirk Cousins se je na FedEx Field vrnil prvič po odhodu v Minneapolis, Vikings pa so se veselili zmage po preobratu. Cousins je poskrbel za dve podaji za touchdown, Harrison Smith pa je prestregel podajo Taylorja Heinickeja. Zmago je dvanajst sekund pred koncem z 28 jardov dolgim prostim strelom zagotovil Greg Joseph. V prvem polčasu Vikingsom sicer ni kazalo najbolje, saj so po prestreženi podaji Cousinsa zaostajali z 10:17. A v drugem polčasu je nekdanji Commander (takrat Redskin op. a.) za touchdown našel Justina Jeffersona in Dalvina Cooka, tekmo pa končal še z 265 jardi po zraku. Vikings so zabeležili še sedmo letošnjo zmago, tako dobro pa sezone niso začeli že od leta 2009.

Cincinnati stopnjuje formo

V nočni tekmi po slovenskem času so se zmage veselili Kansas City Chiefs. Tennessee Titans so sicer večino časa vodili kljub odsotnosti Ryana Tannehilla – nadvse solidno ga je zamenjal novinec Malik Willis -, a so se Chiefs vrnili po touchdownu v zadnji četrtini, ki ga je po tleh dosegel Patrick Mahomes. Domači so za izenačenje na 17:17 uspešno pretvorili poskus za dve točki. V podaljšku so po metu kovanca prvi dobili žogo Chiefs in po obetavnem startu dosegli le tri točke. Prebujenje napada je očitno dalo zagona tudi obrambi Chiefsov, ki je pritiskala na Willisa in Titans štiri minute pred koncem prisilila v obupane poskuse (tri in 21, štiri in 26). Chiefs so tako izkoristili spodrsljaj Billsov in ostajajo v vrhu konference AFC.

Svojo formo stopnjujejo Cincinnati Bengals, ki so se tokrat znesli nad Carolina Panthers. Zvezda tekme je bil s 153 jardi in petimi touchdowni tekač Joe Mixon. Seattle Seahawks so ugnali Arizona Cardinals ter vpisali četrto zaporedno zmago, kar je dobra popotnica za tekmo v Munchenu naslednjo nedeljo. Patriots so tokrat odpravili Indianapolis Colts, nadaljujejo pa se tegobe Las Vegas Raiders. Tokrat so kljub vodstvu za 17 točk na koncu klonili proti Jacksonville Jaguarsom. Miami Dolphins so v gosteh ugnali Chicago Bears, ob tem je Tyreek Hill že presegel mejo 1000 ujetih jardov v sezoni.