Super Bowl: Lombardi ostaja v Los Angelesu, Rams so prvaki

Ameriški nogomet 14. Feb 20227:20 > 10:07 0 komentarjev

Los Angeles Rams so na SoFi Stadiumu premagali Cincinnati Bengals s 23:20 in postali pravi lige NFL prvič po sezoni 2000.

Los Angeles Rams so sicer dobršen del drugega polčasa zaostajali. Najprej jih je v drugi četrtini udarila novica o poškodbi Odella Beckhama Juniorja, nato pa še sumljiva odločitev sodnikov po touchdownu Teeja Higginsa, ko je slednji za čelado povlekel Jalena Ramseya.

Igra po tleh jim nikakor ni stekla. Ob koncu zadnjega dela so se lahko v napadu resnično zanesli le še na Cooperja Kuppa in izkazalo se je, da je lovilec praktično edini, ki so ga res potrebovali.

Minuto in 25 sekund pred koncem je Matthew Stafford v končni coni našel Kuppa, ki je Rams priboril prednost. Rams so tako s touchdownom okronali posest, na kateri je blestel Cooper. Poleg touchdowna je poskrbel še za nov poskus s tekom, ujel pet pomembnih žog in poskrbel za dve pomembni kazni.

Kupp je tekmo končal z osmimi podajami, 92 jardi in dvema touchdownoma. Bil je proglašen za najkoristnejšega igralca Super Bowla, a tega po svojih besedah ni pričakoval. “To je zame nekakšno presenečenje. Morda si je to bolj zaslužil nekdo drug,” je po tekmi dejal lovilec in tako verjetno namignil na soigralca Aarona Donalda.

Po vodstvu s 23:20 so imeli Bengals še slabo minuto in pol časa, da pridejo vsaj do izenačenja. Prva dva poskusa so uspešno pretvorili za nov set, a so morali nato na tretjem igrati v četrto. Napadalna linija je v prvem polčasu dobro pazila na nasprotnika, v drugem delu pa popustila in v odločilnem trenutku se je do Joeja Burrowa prebil Aaron Donald. Sack je bil za Burrowa neizbežen, Rams pa so tako zacementirali zmago.

Burrow je bil v zadnji četrtini neprestano pod pritiskom nasprotnika. Skupno je utrpel osem sackov in s tem so Bengals poskrbeli za neslavni rekord: največ sackov podajalca v Super Bowlu.

Pri Rams so bili seveda nad potezo Donalda navdušeni. Pripeljala jim je naslov prvakov, ki ga bodo jeseni kronali s šampionskimi prstani. “Kaj naj rečem, Aaron je res pravi človek,” je po tekmi novinarjem povedal Sean McVay.

Nekoliko bolj živčen je bil na zadnji posesti Matthew Stafford. “Nisem mogle gledati, po pravici povedano. Mižal sem. Nato sem poškilil na veliki zaslon in videl, da gre za četrti poskus. Prej tega nisem vedel. Prišel sem do Kuppa in tudi on mi je povedal, da tega ni gledal. Aaron je res poseben igralec in poskrbel je za odločilno potes v takšnem odločilnem trenutku. To je res nekaj posebnega,” se je odločilne poteze po tekmi spominjal Stafford. Podajalec Rams je osvojil naslov prvaka v svoji prvi sezoni v Los Angelesu, potem ko v 12 letih v Detroitu z Lions ni přišel niti do zmage v končnici. Tokrat je zaključil 26 izmed 40 poskusov podaj, zbral 283 jardov, tri touchdowne in dve prestreženi podaji.

Joe Burrow je zaključil 22 izmed 33 poskusov podaj za 263 jardov in en touchdown. Enega je dodal še Joe Mixon, oba pa je ujel Tee Higgins. Ja’Marr Chase je tokrat prikazal (zanj) skromnejšo predstavo, ujel je pet žog za 89 jardov. Kljub porazu so lahko Bengals sezono zaključili dvignjenih glav. V Super Bowlu jih pred sezono ni pričakoval nihče, a po videnem se znajo sem zelo kmalu vrniti.

Enako velja za Rams, ki pa jih čaka veliko dela. Številnim igralcem se pogodba izteče, nekaj (npr. Donald) pa jih razmišlja o pokoju. A to bodo do nadaljnjega sladke skrbi, saj bo najprej čas za slavje v Los Angelesu — Rams namreč med svojim bivanjem v južni Kaliforniji niso osvojili niti enega Super Bowla.