CSKA v Sankt Peterburgu do zmage in finala

Drugi športi 12. Apr 202122:06 > 23:14
Oleg Nikishin/Getty Images

SKA iz Sankt Peterburga je uspel poskrbeti za negotovost v finalni seriji končnice v zahodni konferenci lige KHL, a vendarle ostal brez finala potem, ko je na šesti tekmi doma izgubil proti CSKA (0:2). Moskovčani so si s to zmago zagotovili nastop v velikem finalu.

V seriji je CSKA že vodil s 3:0 v zmagah, nato pa so pri SKA iz Sankt Peterburga dobili dve tekmi zapored in dvoboj vrnili domov.

Na ostri tekmi je bila odločilna druga tretjina. V samo petih minutah so namreč gostje dosegli oba gola. V 14. minuti Maxim Shalunov in v 19. Maxim Sorkin.

Rezultat se do konca srečanja ni več spremenil in CSKA si je zagotovil novo uvrstitev v finale.

CSKA v boju za pokal Gagarin čaka na zmagovalca na tekmi med Ak Bars in Avangard. Avangard v zmagah vodi s 3:2.