Mladi rokometaši nadigrali Nemce, odbojkarji Grke

Drugi športi 24. Jul 202322:15 0 komentarjev

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na uvodni tekmi na Olimpijskem festivalu evropske mladine (Ofem) v Mariboru pred domačimi navijači premagala Nemčijo s 30:28. Odbojkarji so s 3:1 v nizih premagali Grčijo, odbojkarice pa so bile brez oddanega niza boljše od Nemk. Rokometašice so morale priznati premoč Romunkam, te so bile boljše z 29:23.

Atlet Niko Štajmec je bil v metu krogle v svoji skupini zadnji, osmi s 16,21 metra. V teku na 400 m je Ina Miklavžin v svoji skupini končala na petem mestu, kar ni bilo dovolj za napredovanje v finale. Prav tako to v moški konkurenci ni uspelo Aljažu Škrinjarju, ki je bil sedmi. Se je pa zato v torkov finale s petim dosežkom iz svoje skupine prebila skakalka v daljino Ajda Meglič.

V dopoldanskih urah je sicer danes od atletov najbolj blestel Žan Ogrinc. Ta je v svoji skupini v teku na 800 m tekel 1:52,69 in bil najhitrejši. S tem si je zagotovil nastop v sredinem finalu.

Svit Suljić

Po osvojenem naslovu evropskega prvaka do 14 let je danes prvo oviro na Ofemu uspešno preskočil tudi mladi slovenski teniški adut Svit Suljić in ugnal Poljaka Antonija Wojciecha Kasperskega s 6:2 in 6:2.

Tekmovanje so danes začeli tudi plavalke in plavalci. Od slovenskih tekmovalcev je najvišje posegla Zara Podržavnik, ki je na 400 m mešano osvojila deseto mesto. Na tej razdalji je bila Klara Pureber 17., medtem ko je Najya Hana Jukić na 100 m prosto zasedla 15. mesto.