Izjemen uspeh Slovenk: Kysselefova in Belakova na stopničkah

Drugi športi 18. Jun 202216:39 > 18:11 0 komentarjev
Tjaša Kysselef

Slovenski telovadki Tjaša Kysselef in Teja Belak sta v prvi ženski finalni odločitvi gimnastičnega svetovnega pokala v Kopru poskrbeli za dve kolajni. Kysselefova (13,200 točke) je bila na preskoku srebrna, Belakova (13,050) pa bronasta. Zmagala je Madžarka Zsofia Kovacz (13,325).

V prvi moški finalni odločitvi dneva, finalu parterja, je mladi slovenski telovadec Nikolaj Božič, ki se je prvič v karieri uvrstil v finale svetovnega pokala, z 12,100 točke zasedel osmo mesto.

Danes je v finalu nastopila še Lucija Hribar na dvovišinski bradlji, ki je pokazala boljšo sestavo kot v kvalifikacijah in tekmo z oceno 13,100 točke končala tik za stopničkami na četrtem mestu.

Tekmovanje v Areni Bonifika se bo na Obali končalo v nedeljo, ko bo slovenska finalistka na gredi Tjaša Kysselef.