Slovenski golfistki v zlati sredini tekmovalk v Keniji

Golf 11. Feb 202415:36 0 komentarjev
Pia Babnik. FOTO: Aleš Fevžer.

Slovenski golfistiki Pia Babnik in Katja Pogačar sta uspešno odigrali prvi turnir sezone v Keniji. Obe sta se uvrstili v rez in na koncu pristali v zlati sredini tekmovalk, ki so po štirih odigranih rundah deležne denarnih nagrad. Manj zadovoljna je bila Ana Belac, ki se po dveh krogih ni prebila v rez.

Ljubljančanki sta zasedli 36. oziroma 40. mesto. 20-letna Babnik je igrala 75, 72, 75 in 74 udarcev, kar je skupno +4 nad parom igrišča, devet let starejša Pogačar pa je imela +5 (78, 74, 72, 73). Portorožanka Ana Belac je turnir končala po dveh dneh, saj je prvi dan potrebovala 78 udarcev, drugi pa 84.

O naslovu na 300.000 evrov vrednem turnirju sta odločali zgolj dve igralki. Shannon Tan iz Singapurja in Italijanka Alessandra Fanali sta na zadnjih 18 lukenj odšli z enakim seštevkom, na koncu pa se je svoje prve zmage na evropski turneji veselila 19-letna Singapurka, ki je s tremi udarci pod parom 73 tekmico prehitela za štiri udarce (-12).

Shannon Tan je za naslov prejela 45.000 evrov, Italijanka pa se je morala zadovoljiti s 27.000 evri.

Evropska turneja se bo nadaljevala med 15. in 18. februarjem s turnirjem Aramco v Savdski Arabiji, kjer si bodo udeleženke razdelile slabih pet milijonov evrov.