Kopitar vstopil med legende Lige NHL

Drugi športi 6. Maj 20217:22 > 8:27 0 komentarjev
Anže Kopitar
AP Photo/Ross D. Franklin

Anže Kopitar je postal 91. igralec v zgodovini Lige NHL, ki je vstopil v izbrani klub tisoč! Najboljši slovenski hokejist se je za piko na i ob novem mejniku v svoji karieri z Los Angeles Kings veselil zmage proti Arizoni s 4:2.

Anže Kopitar je do točke številka 1000 v rednem delu Lige NHL prišel tik pred zaključkom obračuna med Los Angeles Kings in Arizona Coyotes. Slabo minuto pred koncem je najboljši slovenski hokejist dobil sodniški met in plošček podal do Seana Walkerja, ki je s strelom čez celotno igrišče zadel prazno mrežo kojotov. Soigralci so v trenutku objeli Kopitarja in mu čestitali za veličasten dosežek.

Kopitar je postal 91. hokejist v zgodovini Lige NHL, ki je vstopil v izbrani klub tisoč, hkrati pa 31. igralec v zgodovini, ki mu je to uspelo v dresu enega kluba.

Obračun se za kralje ni začel najbolje, saj je Arizona povedla že v 79 sekundi. Izenačenje je sledilo v 5. minuti, ko je zadel Gabe Vilardi, pred koncem prve tretjine pa so kralji povedli po zaslugi Jareta Andersona-Dolana. Domači so izenačili v 17. minuti, medtem ko je odločilni zadetek za zmago Los Angelesa v 45. minuti dosegel Vilardi. Tik pred koncem je po zgodovinski podaji Kopija zadel še Walker in dokončno pokopal vse upe Arizone na uvrstitev v končnico.

Obračune Lige NHL spremljajte v živo na programih Sportkluba.