NFL: Senzacija na stadionu Hard Rock

Ameriški nogomet 12. Nov 20218:26 > 8:27 0 komentarjev
Miami Hard rock stadion
Mark Brown/Getty Images

Miami Dolphins so v prvi tekmi desetega tedna poskrbeli za prvovrstno presenečenje, saj so premagali kandidate za naslov, Baltimore Ravens.

Ključna akcija tekme se je zgodila na začetku tretje četrtine, ko so Ravens po zaostanku s 3:9 napadali (vsaj) izenačenje.

A zgodilo se je nasprotno – Xavier Howard je izbil žogo Sammyju Watkinsu in jo vrnil v nasprotno končno cono. Dolphins so napadali za dva, a jim pretvorba v par točk ni uspela.

Posest pred tem so Dolphins sicer prišli do touchdowna, a ga sodniki niso priznali. Desni guard Robert Hunt je prestregel žogo pred Mylesom Gaskinom in se levjesrčno vrgel v končno cono, a je bil v času akcije t. i. ineligible (nedostopen), tako da akcija ni štela.

Obramba Miamija je igrala odlično tekom celotnega srečanja, medtem ko se je napad domačih prebudil šele v tretji četrtini. Tekmo je namreč na poziciji podajalca začel Jacoby Brissett, ki pa se je v tretji četrtini poškodoval.

Kar je izgledala huda poškodba, saj je Brissett obležal na igrišču, se je na koncu izkazalo za lažji udarec v koleno, a so Dolphins kljub temu v igro poslali načetega Tuo Tagovailoo.

Baltimore tokrat ni našel odgovora na izvrstno igro varovancev Briana Floresa v obrambi, predvsem blitza. Ravens so bili pred tekmo v vlogi favorita in kaj drugega kot njihova visoka zmaga bi bilo presenečenje.

Gostje iz Baltimora so začeli samozavestno in povedli s 3:0, a nato povsem izgubili kompas in se proti razigrani obrambi Dolphins niso znašli.

Dolphins so med drugim Ravense prisilili v šest zaporednih predaj žoge, svojega dne pa ni imel niti sicer najbolj zanesljivi izvajalec prostih strelov v ligi NFL, Justin Tucker, ki je zgrešil šele prvi “field goal” v svoji karieri.

Ravens so na koncu poraz ublažili s podajo Lamarja Jacksona na Marka Andrewsa, a jim je za kaj drugega zmanjkalo časa. Zmago so Dolphins potrdili s 64 jardov dolgo podajo Tagovailoe na Alberta Wilsona. Tagovailoa je nato pred koncem v končno cono stekel še sam in zapečatil usodo Ravensov.