NFL: Zmaga na otvoritveni tekmi pripadla prvakom

Ameriški nogomet 10. Sep 202116:18 > 16:21 0 komentarjev
Patrick Smith/Getty Images

Tampa Bay Buccaneers so novo sezono lige NFL pričeli tako kot so končali lansko - z zmago na domačem stadionu. Popoln večer jim je po napaki Dallas Cowboys zagotovil Ryan Succop z zadetim strelom na gol le dve sekundi pred koncem.

Kot veleva tradicija otvoritvene tekme, je le-ta odigrana na stadionu ekipe, ki se je v prejšnji sezoni veselila naslova prvaka.

Na stadionu Raymond James se je pripravljal spektakel, a Buccaneers so proslavo lanskega uspeha pripravili precej skromno. Niso namreč izobesili šampionskega prapora, kot je to navada šampionskih ekip, temveč so le z napisom na predelu stadiona, kjer so lože za pomembneže, zapisali zgodovinski dosežek.

Buccaneers so bili na prvi tekmi sezone na trenutke nekoliko neprepričljivi. Slabo minuto in pol pred koncem so po zadetem prostem strelu Grega Zuerleina Cowboys povedli z 29:28, a Buccaneers imajo na poziciji prvega podajalca še vedno Toma Bradyja, ki je na trenutke izgledal celo bolje kot pred 10 leti.

Brady je v zadnjem napadu našel Roba Gronkowskega in Chrisa Godwina – slednji je štiri minute pred koncem naredil napako, ko se je močno trudil priti v končno cono, a je izgubil žogo – in Succopu sedem sekund pred koncem omogočil lahek strel na gol, ki ga je zadel. Cowboysom sta ostali le še dve sekundi, kar je bilo premalo za novi preobrat.

Brady je podal za 379 jardov in štiri touchdowne, ob tem pa je vrgel še dve prestreženi podaji. Dva touchdowna je dosegel Rob Gronkowski, ki je ujel osem žog za 90 jardov, po enega pa še Antonio Brown in Chris Godwin. Buccaneers tako nadaljujejo niz zmag, saj niso izgubili že od lanskega novembra.

Cowboys so si sezono, v katero so ponovno vstopili s povratnikom po poškodbi Dakom Prescottom, želeli začeti z zmago. Bili so blizu nje, sploh po zaslugi štirih izgubljenih žog Bucsov, a obramba v ključnih trenutkih ni uspela zaustaviti napada aktualnih prvakov. Cowboys bodo morali pred nadaljevanjem poskrbeti tudi za kickerja, saj je Zuerlein v prvem polčasu zgrešil tako prosti strel na gol kot tudi dodatno točko.

Prescott je na igrišče stopil prvič po poškodbi gležnja oktobra lani, zaradi težav z ramo pa je izpustil tudi dobršen del predsezone. A to ga očitno ni motilo, saj je odigral odlično. Podal je za 403 jarde in tri touchdowne, vrgel pa je eno prestreženo podajo. V vrstah lovilcev sta tako Amari Cooper kot CeeDee Lamb presegla mejo 100 jardov – prvi jih je zbral 139 in dodal še dva touchdowna, medtem ko je Lamb dosegel 104 jarde in touchdown.

Obramba Bucsov je odlično omejila Ezekiela Elliotta, ki je dosegel le 33 jardov. Kljub porazu so lahko Cowboys, ki so imeli lani ogromne težave z luknjičasto obrambo, optimistični.

Prvi teden nove sezone se nadaljuje v nedeljo.