Olimpija visoko zmagala, Jesenice poražene

Drugi športi 10. Apr 202121:36 0 komentarjev
SŽ Olimpija
facebook/SŽOlimpija

Na drugih tekmah polfinala hokejske lige AHL sta imela slovenska kluba polovičen uspeh. Olimpija je zmagala, Jesenice so izgubile.

OLIMPIJA DO VRHA NAPOLNILA MREŽO LUSTENAUA

Olimpija je na gostovanju v Lustenau slavila visoko zmago z 8:0 in v seriji vodi z 2:0.

V prvi tretjini je dva zadetka dosegel Anže Ropret, v drugi pa so Ljubljančani že v prvih petih minutah vodstvo povišali na 5:0, tri gole so dosegli v razmaku zgolj 57 sekund. Strelci so bili Miha Logar, Žiga Pešut in Tadej Čimžar. V 33. minuti je šesti zadetek dosegel Luka Vidmar. V zadnjem delu so se strelske vaje zmajev nadaljevale, v polno sta zadela Martin Bohinc in še tretjič Ropret.

NAPAD FREI – MARCHETTI – MANTENUTO RAZBIL ŽELEZARJE

Jesenice so po uvodni zmagi tokrat doživele poraz proti Asiagu, izid je bil 4:1. Gorenjci so po prvi tretjini vodili z zadetkom Andreja Hebarja, vendar so nato Italijani v drugi tretjini dosegli tri gole – za vse je poskrbel napad Frei (2 gola), Marchetti (gol in 2 asistenci) in Mantenuto (2 asistenci). Piko na i zmagi so domačini postavili z zadetkom v prazna vrata, dosegel ga je Marchetti. Izid v seriji je izenačen, 1:1.