Peter John Stevens le slabe tri desetinke za kolajno

Drugi športi 26. Jul 202314:19 0 komentarjev

Peter John Stevens je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki zasedel osmo mesto, potem ko je v finalu plavanja na 50 metrov prsno le za 29 stotink zgrešil bronasto kolajno.

Plavalec, ki zadnje tri mesece trenira v Trstu, je v finalu edini plaval nad 27 sekundami (27,08).

Kljub temu, da je pred SP priznal, da ni 100-odstotno pripravljen, je lahko z nastopom zadovoljen, saj je presegel pričakovanja. V Fukuoki je 28-letni študent univerze Tennessee izboljšal osebni rekord iz Glasgowa 2018, kjer je na EP takrat priplaval 100. jubilejno kolajno z velikih tekmovanj.

Zlato gre na Kitajsko, priplaval ga je Qin Haiyang (26,29), srebro v ZDA, osvojil ga je Nic Fink s časom 26,59, tudi bron pa so pobrali Kitajci – dovolj hiter je bil Sun Jiajun (26,79).

V polfinalu je Stevens z novim osebnim rekordom 27,06 zasedel sedmo mesto. To je bil sploh prvi finale slovenskih plavalcev na SP po letu 2015, ko je bil nazadnje finalist Ravenčan Damir Dugonjić.

Računa na pomoč krovne organizacije

“Zelo dober nastop v finalu in osmo mesto. Ne morem biti bolj zadovoljen, glede na to, da se je v zadnjih treh mesecih veliko dogajalo v mojem življenju, od selitve do novega trenerja, nov sistem dela in ostalo. Tudi poročil sem se. Magična meja 27 sekund ostaja za naslednjič in tudi zato sem glede naslednjega štarta optimističen. V to tekmo sem šel brez pričakovanj. To je moj najboljši rezultat na svetovnem prvenstvu v velikem bazenu. Zelo sem motiviran za delo naprej, če bom finančno uspel nadaljevati in upam, da dobim podporo za naprej, tudi s strani PZS,” je po nastopu v finalu dejal Stevens.

Vstopil je v klub 11 slovenskih plavalcev, ki so okusili čar finala na svetovnem prvenstvu v velikih bazenih, hkrati pa prekinil sušo slovenskega finala na tovrstnem tekmovanju.