Pred Kopitarjem le še Brown in Taylor

Drugi športi 24. Jan 20218:37 0 komentarjev
Twitter

Hrušičan je sedaj tretji na večni lestvici svojega moštva po številu odigranih tekem v najmočnejši hokejski ligi na svetu.

Ekipa St. Louis Blues je v severnoameriški hokejski ligi NHL premagala Los Angeles Kings s 4:2, kapetan Kingsov Anže Kopitar je igral 24 minut in podal Dustinu Brownu za znižanje na 2:3 v 17. minuti druge tretjine.

Kopitar je s tem srečanjem prišel na “stopničke” po številu nastopov za kralje v zgodovini franšize. Sedaj jih ima že 1078 in je tako prehitel Luca Robitailleja, pred njim sta le še Brown (1188) in Dave Taylor (1111).

Adrian Kempe je za kralje zadel tretjič v nizu, po 57 sekundah druge tretjine je izenačil na 1:1. Torey Krug je zadel edini gol v prvi, Jaden Schwartz pa v zadnji tretjini, ko je dve sekundi pred zvokom sirene poslal plošček v prazno mrežo.

Blues bodo ekipo iz Los Angelesa ponovno gostili v noči na ponedeljek po slovenskem času. Kopitar v nadaljevanje sezone vstopa kot vodilni igralec po podajah.