SKA po treh podaljških ostaja v igri za finale

Drugi športi 10. Apr 202120:41 0 komentarjev
Lars Johansson
CSKA - SKA

Na peti tekmi finala zahodne konference lige KHL je SKA v tretjem podaljšku s 3:2 premagal CSKA in zaostanek v seriji znižal na 2:3.

CSKA, ki je dobil prve tri tekme serije, je v vodstvo pred 6482 gledalci v CSKA areni prišel v 9. minuti, ko je zadel Maksim Mamin.

Gostje iz Sankt Peterburga so do preobrata prišli v drugi tretjini. V 26. minuti je izenačil Vasili Podkolzin, le dobri dve minuti kasneje pa je Kiril Marčenko zadel za vodstvo SKA z 2:1.

V zadnji tretjini je CSKA proti vratom gostov sprožil le dva strela, vendar je eden teh končal za hrbtom vratarja Hellberga. V 45. minuti je bil strelec Brendan Leipsic.

V prvih dveh podaljških zadetka ni bilo, srečanje pa je bilo odločeno v 14. minuti tretjega podaljška, oziroma v 114. minuti tekme. Zmagoviti zadetek za SKA je dosegel Vasili Podkolzin. To je bila peta najdaljša tekma v zgodovini lige KHL.

Šesta tekma bo na sporedu v ponedeljek v Sankt Peterburgu.