Slovenija evropski prvak v potencialnem olimpijskem športu

Ameriški nogomet 12. Sep 202116:16 > 20:01 0 komentarjev

Od četrtka, 8. septembra, do sobote 11. septembra je v Grossetu v Italiji potekalo Evropsko prvenstvo v flag footballu (brezkontaktna verzija ameriškega nogometa).

Udeležila se ga je tudi dekliška reprezentanca do 15 let. Čeprav je šport v Sloveniji še v razvoju in je bila naša ekipa na prvenstvu najmanjša, so mlada dekleta pokazala izjemno pripravljenost, tako fizično kot taktično in na koncu osvojila naslov evropskih prvakinj v kategoriji do 15 let.

V dvobojih z vrstnicami iz Avstrije in Italije so finalno tekmo odigrale proti slednjim in jih suvereno premagale z rezultatom 32:20.

Ob koncu turnirja so bile razglašene tudi nagrade za najboljše igralce turnirja. Nagrado za najboljšo igralko finala kot tudi za najboljšo igralko celotnega turnirja je dobila podajalka Špela Božič (na fotografiji desno). K temu uspehu so seveda pripomogle tudi vse ostale soigralke.

V ostalih treh kategorijah, ki so se igrale na prvenstvu (do 15, do 17 let med fanti in do 17 let med dekleti) je naslov prvaka osvojila domača reprezentanca Italije.

Prihodnost flag footballa je svetla in vse glasnejše so govorice, da bo šport uvrščen na olimpijske igre leta 2028 v Los Angelesu.