Anja Osterman še do druge medalje na evropskem prvenstvu

Drugi športi 21. Avg 202213:48 > 14:24 0 komentarjev

Slovenska kajakašica Anja Osterman je na evropskem prvenstvu v Münchnu na 500 metrov osvojila bronasto kolajno. Čeprav jo je sprva fotofiniš potisnil na četrto mesto, je na koncu obveljalo, da si je bron razdelila z Danko Emmo Jorgensen. Že v soboto je bila Primorka srebrna na 200-metrski razdalji.

Na 500-metrski razdalji je danes zmagala Poljakinja Anna Paulawska, druga je bila Madžarka Eszter Rendessy (+1,100), Slovenka in Danka sta na tretjem mestu za zmagovalko zaostali za 1,325 sekunde in bosta skupaj stopili na tretjo stopničko.

“Ko sem šla na startni blok, je bil veter v hrbet, tako da je bil moj načrt, da grem na polno od starta. Potem sem tik pred tekmo preverila še zastavice in bil je čelni veter, zato sem si rekla: ‘prekleto, moram spremeniti načrt!’

Zato sem ga takoj,” je začetek današnje dirke opisala Slovenka.

“V prvih 400 metrih sem veslala lahkotno, nato pa sem pritisnila zadnjih 100 metrov. Dala sem vse od sebe in bila prepričana, da je dovolj za drugo ali tretje mesto. Potem sem prišla do cilja in videla tudi Emmo in takoj pomislila, da morda ne bo dovolj. Četrta sem, tretja sem, četrta, tretja … To so potem ves čas spreminjali vse do zadnjega. Nisem vedela, da sem tretja, dokler mi niso rekli, naj se preoblečem,” je igro tisočink, ki so ji na koncu vendarle prinesle še drugo odličje prvenstva na Bavarskem, opisala Primorka.

Anja Osterman je bila srebrna na nedavnem svetovnem prvenstvu v kanadskem Halifaxu na 200 metrov.

V finalu bo ob 15.30 na 5000 m nastopil še Jošt Zakrajšek. Ta bi moral nastopiti že v soboto, a so prireditelji nekaj zadnjih sobotnih preizkušenj zaradi močnega naliva prestavili na nedeljo.