Vozovnica za Tokio tudi Savšku

Drugi športi 9. Maj 202113:14 > 13:20 0 komentarjev
Getty Images

Kanuist Benjamin Savšek se je z drugim časom polfinala uvrstil v finale evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Ivrei.

POVEZANO

Ker to ni uspelo Luki Božiču, ki je zasedel 11. mesto, finalni nastop pa je ob enem dotiku zgrešil za vsega 13 stotink sekunde, je že jasno, da bo trikratni evropski prvak tudi slovenski potnik za olimpijske igre v Tokiu.

Že pred tem so se za finale borile tudi kanuistke. Slovenskima predstavnicama Alji Kozorog in Evi Alini Hočevar se ni uspelo uvrstiti med najboljših deset. Kozorogova je zasedla 12. mesto, za desetim je z dvema dotikoma zaostala sekundo in osem stotink, Hočevarjeva pa se je brez dotika uvrstila na 17. mesto.

Kozorogovi v uteho ostaja dejstvo, da si je dokončno zagotovila pot na olimpijske igre, Hočevarjeva bi ji to lahko preprečila le s kolajno.