Celjani na Predarlskem do šeste zmage v sezoni

Alpska liga 17. Nov 202322:10 0 komentarjev
Celje RST

Hokejisti RST Pellet Celja so v alpski ligi v gosteh premagali Lustenau s 4:2 (3:1, 1:1, 0:0) in zabeležili šesto zmago v alpski ligi.

Celjani so po reprezentančnem premoru končali krajši niz porazov v regionalni ligi in spet zmagali, tokrat v gosteh proti tekmecem, ki so jih kot novinci v alpski ligi prve premagali.

Temelje za šesto zmago v sezoni, s katero so zdaj Celjani pri 18 točkah, so postavili že v prvi tretjini. Takrat je dvakrat zadel Jaša Jenko (8., 13.), en gol je dodal še Nik Širovnik (14.). Domači so vmes znižali na 1:2 in potem v začetku drugega dela še na 2:3, toda gol Mikusa Mintautiškisa v 34. minuti je odločil dvoboj in prinesel zmago Celjanom.

Na lestvici so Celjani nekoliko napredovali in so zdaj na 12. mestu.

Naslednji dvoboj jih čaka že v soboto, ko bodo gostovali še v bližnjem Bregenzerwaldu.