Celje s pomembno zmago v kvalifikacijski skupini

Alpska liga 1. Feb 202421:45 0 komentarjev

Hokejisti RST Pellet Celja so na peti tekmi kvalifikacijske skupine A v alpski ligi po podaljšku premagali Steel Wings Linz s 4:3 (1:0, 1:2, 1:1; 1:0). S tem so varovanci Gala Korena zabeležili pomembno zmago v lovu na prvi dve mesti, ki omogočata nadaljevanje tekmovanja.

Celjani imajo po petih odigranih tekmah osem točk, prav toliko kot četrta Val Gardena. Na vrhu ima dve točki več druga slovenska zasedba v alpski ligi Sij Acroni Jesenice, eno manj je zbral drugouvrščeni Merano. Linz je na dnu s tremi osvojenimi točkami. Jesenice, Merano in Val Gardena so sicer odigrali dve tekmi manj od Celjanov.

Vsaka od ekip bo v kvalifikacijskih skupinah A in B odigrala po osem tekem, najboljši iz vsake pa se bosta za mesto v končnici oziroma v četrtfinalu pomerili med seboj v seriji na dve zmagi. Preostalih šest ekip končnice igra v skupini master, kjer najboljše ekipe iz rednega dela igrajo za čim boljše izhodišče.

Celjani so današnji dvoboj odprli bolje in prek Jureta Povšeta povedli v osmi minuti. V drugi tretjini pa so v razmaku 37 sekund padli kar trije goli. V devetih sekundah so gosti zadeli dvakrat prek Maximiliana Theiricha in Williama Perssona. Vsega 28 sekund zatem pa je slovenska zasedba izenačila po golu Marka Čepona v 37. minuti.

V zadnji tretjini so domači drugič na tekmi povedli, ko je bil v 48. minuti natančen Jure Sotlar, vodstvo pa ni trajalo dolgo, saj so 181 sekund kasneje gosti izenačili po drugem golu Perssona. Dvoboj je odločil petminutni podaljšek, v katerem je po 95 sekundah z igralcem več na ledu zadel Mikus Mintautiškis.

Naslednjo tekmo drugega dela bodo Celjani odigrali v soboto doma proti Meranu.