Po zaslugi Erica Panceta Gardena brez možnosti v Podmežakli

Alpska liga 15. Mar 202221:29 > 22:49 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so četrtfinale alpske lige začeli z visoko zmago. V prvi četrtfinalni tekmi so premagali Gardeno s 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Ekipi igrata na tri zmage, naslednja tekma bo v četrtek v Val Gardeni. Pred tekmo je prvi plošček vrgel edini slovenski paraolimpijec Jernej Slivnik.

Jeseničani so si konec tedna, ko se je končal kvalifikacijski del lige, za nasprotnika izbrali Gardeno. Kot druga ekipa rednega dela so imeli pravico izbrati kot drugi, kot prvi si je Asiago izbral Vipiteno.

Vsaj na prvi tekmi se je izbira pokazala za pravo, saj so po nekoliko zadržanem začetku železarji prišli do zanesljive zmage. Čeprav so imeli premoč že od začetka, so šele tik pred kocem uvodnega dela prišli tudi do razlike pri golih, ko je za 1:0 zadel Eetu Elo ob jeseniški številčni prednosti.

Nadaljevanje je bilo nato lažje, domači so stopnjevali pritisk, gostje so imeli vse več dela pred svojim golom, za jeseniški zadetek pa je v tem delu igre poskrbel Eric Pance. Ta je bil podajalec pri prvem in tretjem golu.

V zadnji tretjini je bilo hitro jasno, da gostje ne bodo imeli pravih možnosti za preobrat. Miha Logar je namreč zadel že v 41. minuti, sedem minut pozneje pa je bil uspešen še Jure Sotlar. To je bil tudi zadnji jeseniški zadetek, a so domači nato brez težav zadržali visoko prednosti. V zadnjih minutah so skrbeli predvsem za to, da vratar Oscar Fröberg ne bi dobil gola, kar jim je tudi uspelo, Šved je tekmo končal pri 29 obrambah. A kljub štirim prejetim zadetkom se je izkazal tudi Keith Colin Furlong pri Gardeni, saj je ob 47 jeseniških strelih zbral 43 obramb.

Naslednje tekme četrtfinala bodo 17. marca, tretje pa v soboto, 19. marca. Če serije po treh tekmah še ne bodo odločene, bosta sledili še tekmi 22. in 24. marca. Na nocojšnjih sta presenetila Cortina (s 4:2 je bila v gosteh boljša od Rittna) in Zell am See (zmaga pri Lustenauu s 3:2). Vlogo prvega favorita pa so potrdili hokejisti Asiaga, ki so na prvi tekmi doma ugnali Vipiteno s kar 8:2. Po prvi tretjini so zaostajali z 0:2, nato pa odgovorili s po štirimi goli v drugem in tretjem delu tekme. S štirimi goli je blestel Anthony Salinitri.

Alpska liga, četrtfinale, prve tekme

Torek, 15. marec:

Jesenice – Gardena 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) /1:0/

Strelci: 1:0 Elo (Viikila, Pance, 20.), 2:0 Pance (Logar, 29.), 3:0 Viikila (Elo, Pance, 41.), 4:0 Sotlar (Planko, Svetina, 48.)

Lustenau – Zell am See 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) /0:1/

Ritten – Cortina 2:4 (1:0, 0:1, 1:3) /0:1/

Asiago – Vipiteno 8:2 (0:2, 4:0, 4:0) /1:0/

V poševnicah je zapisan izid v seriji. Igrajo na tri zmage.