Jeseničani ne najdejo forme iz rednega dela

Alpska liga 5. Feb 202220:50 > 20:52 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi drugega dela alpske lige v gosteh izgubili z ekipo Lustenau s 4:5 (1:2, 2:2, 1:1).s

Potem ko so Jeseničani zlahka dobili redni del alpske lige in doživeli le tri poraze, imajo več težav v skupni master, kjer igra najboljših šest po rednem delu. Danes so v četrtem nastopu doživeli drugi poraz, s 5:4 je bil boljši Lustenau.

Jeseničani so vseskozi lovili tekmece, a jih niso ujeli. Po zaostanku z 1:3, prvi gol za goste je dosegel David Planko, je v 33. minuti za znižanje na 2:3 poskrbel Nejc Brus. A so domači spet pobegnili na dva gola prednosti, potem pa je Jaša Jenko z igralcem več v 39. minuti poskrbel za minimalen zaostanek.

A preobrata ni bilo, saj so v zadnji tretjini domači spet povedli za dva, zadetek Jesperija Viikile v 46. minuti pa je bil zadnji jeseniški in zadnji na tekmi, kljub poskusu brez vratarja Žige Kogovška v zadnji minuti do spremembe izida ni več prišlo.

V skupini master v alpski ligi igra šest najboljših ekip rednega dela, štiri si bodo že zagotovile končnico, preostali dve bosta imeli to možnost v dodatnih kvalifikacijah proti ekipam, ki so bile po rednem delu slabše uvrščene.

V regionalnem tekmovanju je zdaj na vrsti daljši premor, naslednja tekma čaka Jeseničane šele 17. februarja, ko bodo gostili Cortino. Že v torek, 8. februarja, pa bodo igrali na povratni polfinalni tekmi državnega prvenstva, ko bodo skušali proti SŽ Olimpiji nadoknaditi zaostanek 0:3 s prve tekme.

Alpska liga, skupina master, 4. krog

Sobota, 5. februar:

Lustenau – Jesenice 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
1:0 Wilfan (Koczera, D’Alvise, 4.), 1:1 Planko (Sotlar, Rajsar, 8.), 2:1 Puschnik (Ratz, Hrdina, 17.), 3:1 Giftopoulos (Puschnik, 27.), 3:2 Brus (Pance, Ulamec, 33.), 4:2 Wallenta (Koczera, Wilfan, 36.), 4:3 Jenko (Elo, Pance, 39.), 5:3 Giftopoulos (Puschnik, 45.), 5:4 Viikila (Brus, Pance, 46.)

Ritten – Asiago 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)