Jeseničani po maratonu ‘pometli’ z Vipitenom

Alpska liga 14. Mar 202323:04 0 komentarjev
Jesenice Vipiteno

Hokejisti Jesenic so tudi na četrti tekmi četrtfinala alpske lige ugnali Vipiteno. A tokratna zmaga je bila od vseh najtežje prigarana, saj so železarji tekmo v svojo korist odločili šele v zadnji minuti prvega podaljška. Junak je postal Eric Pance.

Po zmagah s 4:2, 2:0 in 3:0 so izbranci Gabra Glaviča samozavestno odpotovali v Italijo. Čeprav so tokrat za uspeh potrebovali skoraj še dodatno tretjino ob običajnih treh, pa so dosegli četrto zmago proti Vipitenu in se znova uvrstili v polfinale alpske lige. Tam jih čaka boljši iz obračuna Ritten-Kitzbühel, v katerem je serija izenačena na 2:2. Prva tekma bo prihodnji četrtek, 23. februarja.

Jeseničani so prevladovali v prvi in drugi tretjini (skupno v strelih 29:15 za železarje), a terenske premoči niso uspeli unovčiti z zadetki. Še več, povedli so domači, ko je v 11. minuti Anttija Karjalainena premagal Markus Gander in postavil izid prvih dvajsetih minut.

Rdeči oklepniki so izenačili v 36. minuti, ko so imeli na ledu igralca več. Podajo Mihe Logarja je v zadetek spremenil Erik Svetina. Čeprav je bila do konca rednega dela skoraj še polovica tekme, pa je bil to tudi izid po 60 minutah. O zmagovalcu pa je tako odločal podaljšek. Ker je šlo za odločilno tekmo v končnici, ta ni bil dolg zgolj pet minut, pač pa so hokejisti igrali do zlatega gola.

In tega so železarji dočakali tik pred koncem prvega 20-minutnega podaljška, ko je zmagoviti gol na tekmi in v seriji le 24 sekund pred novim odmorom dosegel Eric Pance, asistenco pa sta vpisala Logar in Svetina. Pred Gorenjci je zdaj nekaj premora, boje v končnici pa nadaljujejo prihodnji četrtek.

Vipiteno – Jesenice 1:2 po podaljšku (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Strelci: 1:0 Gander (Maylan, De Lorenzo Meo, 11.), 1:1 Svetina (Logar, Pance, 36.), 1:2 Pance (Logar, Svetina, 80.)

V regionalni hokejski ligi ICE, kjer je Olimpija nastope končala brez končnice, je znan prvi polfinalist. Hokejisti Salzburga, branilci naslova, so potrebovali le štiri tekme, da so odpravili četrtfinalnega tekmeca Fehervar, danes so v gosteh slavili s 6:1. Na preostalih dvobojih zmagovalcev še ni, najbližje so Celovčani, ki proti koroškim tekmecem iz Beljaka vodijo s 3:1 v zmagah. Serija Bolzana in Linza ter Innsbrucka in Dunaja pa je izenačena na 2:2. (STA)